Odblokowanie Lumii interop unlock i wgrywanie gotowanych ROM-ów stało się prostsze

Właśnie przeczytałem dość ciekawą informację na XDA Developers pochodzącą od znanego hackera Windows Phone o nicku @Heathcliff74. Okazuje się, że dzisiaj rano upublicznił efekty swojej pracy, które stanowi narzędzie o nazwie „Windows Phone Internals”. Z tego co widzę, za pomocą tego narzędzia możemy:

 • odblokować lub zablokować bootloader (odblokowanie jest niezbędne do uzyskania dostępu do root-a i stworzenia sobie możliwości modyfikowania elementów systemu jak np. rejestr),
 • wykonać backup stanu naszego urządzenia,
 • przywrócić stan z backupu (?),
 • wykonać tzw. dump systemu – zgranie systemu z telefonu na dysk,
 • wgrać gotowany ROM do telefonu.

Jest to pierwsze wydanie tego narzędzia oznaczone wersją 1.0, a z tego co zapowiada autor będzie je w miarę możliwości rozwijał. Obecnie obsługiwane modele to Lumie: 520, 521, 525, 620, 625, 720, 820, 920, 925, 928, 1020 i 1320. Obsługiwane systemy to Windows Phone 8.1 oraz Windows 10 Mobile. W zasadzie nic więcej nie wiemy na ten temat, gdyż jest to dość „świeży” produkt. Więcej zobaczycie na filmiku poniżej oraz przeczytacie w wątku na ten temat stworzonym na XDA a samo narzędzie pobierzemy z tego adresu.

Za autorem ostrzegam – WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNE RYZYKO, bezwiedna ingerencja w części składowe systemu, może poskutkować ucegleniem telefonu.

Reklamy

4 comments

  • Budniu

   Przecież wszystko co jest potrzebne, jest zamieszczone na stronie autora. W praktyce Ci nie pomogę ponieważ mój telefon (Lumia 830) nie jest jeszcze wspierany. Przejrzyj XDA, tam coś powinno być.

   Polubienie

  • Budniu

   Bo na WinXP w dzisiejszych czasach to Ci raczej niewiele programów zadziała. Możesz kombinować, ale ja nawet nie jestem w stanie Ci pomóc, bo o WinXP zapomniałem już jakieś 5 czy 6 lat temu.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s