H


Halfbrick bootloader – oznacza to nic innego jak uszkodzony bootloader (sprawdź pod literą B). Uszkodzenia tego możemy „nabawić się” np. w sytuacji wgraliśmy RSPL dla wersji 1.XX, 2.XX, 3.XX na posiadamy w telefonie SPL w wersji 4.XX, 5.XX. Objaw polega na tym, że telefon działa, ale nie można wykonać żadnej operacji w której konieczne jest uruchomienie trybu bootloadera. Wygląda to podobnie jak na screenie tzn. w bootloaderze mamy tylko jedną linię tekstu i nic więcej:

(jak powinien wyglądać prawidłowy sprawdźcie pod literką B – bootloader). Kiedy uszkodzimy w ten sposób bootloader możemy próbować go ratować poprzez Downgrade SPL, ale tylko metodą z kablem. Jeżeli nam się nie uda jest magik, który w sieci ma nick cvxcvx (podlinkowałem jego konto w Allegro) który potrafi naprawić ten problem przy pomocy odpowiedniego sprzętu (naprawa rzędu 50 zł tak więc nie ma tragedii, a szczegóły proszę sobie dogadywać z nim przez email). Przy tej naprawie jest w stanie wgrać Wam SPL w wersji akceptowalnej przez RSPL/HSPL czyli niski, ale dotyczy to tylko urządzeń pierwszej generacji.


Hard Reset – Powoduje usuniecie wszystkich danych, informacji z pamięci głównej (nie dotyczy kart pamięci) i uruchomienie systemu od nowa. Jest uruchamiany z poziomu opcji w systemie (Menu> Ustawienia> Informacje> Więcej informacji> Zresetuj telfon) lub poprzez wybranie sekwencji kilku przycisków (Wyłączyć urządzenie i nacisnąć przyciski przyciszania oraz podgłaśniania naraz, trzymając włączyć telefon i trzymać przyciśnięte do pojawienia ekranu z tekstem instrukcji). Można się posiłkować tą stroną: HardResetEU zawierającą opisy do poszczególnych urządzeń.


Homebrew – aplikacje robione przez developerów najczęściej niezrzeszonych z Microsoft choć zdarzają się przypadki, że i tacy się trafiają. Są to aplikacje, które dotychczas nie znalazły się w Market Place skutkiem czego należy je instalować z pliku *.xap po jego pobraniu z sieci np. z XDA Developers – czyli są adresowane tylko dla osób posiadających odblokowane urządzenia.


Homescreen – ekran główny telefonu.


HSDPA (High-Speed Downlink Packet Access) – Technologia usprawniająca pobieranie danych za pośrednictwem sieci 3G. Sieci korzystające z HSDPA określa się często mianem 3.5G, z uwagi na znacznie zwiększoną prędkość transferu danych.


HSPA (High-Speed Packet Access) – Technologia usprawniająca prędkość wysyłania i pobierania informacji na urządzenie przenośne. Technologia HSPA stosowana jest w sieciach 3G.


HSPL (Hard SPL) – Oprogramowanie umożliwiające ominąć blokadę CID (wyjaśnienie znajdziesz pod literą C), która uniemożliwa wgrywanie gotowanych ROM-ów. Póki co jest to możliwe TYLKO w urządzeniach HTC pierwszej generacji, a niezbędne pliki pobrać można stąd: DFT HSPL RSPL WP7F3. Prawidłowe zainstalowanie HSPL możemy sprawdzić na ekranie bootloadera (sprawdź powyżej słownik), a o jego obecności świadczyć będzie tekst „HSPL” na ekranie (podobny do tego poniżej zaznaczonego czarną ramką):


HSUPA (High-Speed Uplink Packet Access) – Usprawnia wysyłanie danych za pośrednictwem sieci 3G. Sieci korzystające z technologii HSUPA i HSDPA określa się często mianem 3.5G, z uwagi na znacznie zwiększoną prędkość transferu danych.


HVGA (Half-size Video Graphics Array) – Określa rozdzielczość 480 x 320 pikseli.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s