D


DFT (Dark Forces Team) – Grupa deweloperów z XDA developers, którzy modyfikują oprogramowanie do naszych telefonów żeby nam ułatwić życie. Są m. in. autorami HSPL dla urządzeń WP7. Należą do nich m. in. Cottula i mWang.


Dialer – klawiatura telefonu, z której wybieramy numer telefonu.


DLNA (Digital Living Network Alliance) – Nazwa pochodzi od międzynarodowej organizacji zrzeszającej producentów elektroniki użytkowej w szerokim tego słowa znaczeniu (ze sprzętem komputerowym oraz urządzeniami mobilnymi na czele). Założeniem DLNA jest standaryzowanie komunikacji przewodowej i bezprzewodowej sieci komputerowych + elektroniki użytkowej + urządzeń mobilnych w taki sposób, żeby były one kompatybilne w zakresie przesyłanych i odbieranych danych oraz aby umożliwić im komunikację między sobą. W DLNA głównym celem jest umożliwienie współdzielenia zasobów multimedialnych w ramach jednej sieci domowej. Do poprawnego działania niezbędny jest router WiFi obsługujący ten standard oraz inne urządzenia do niego podłączone, które (rzecz jasna) również muszą być przystosowane do wysyłania i odbioru treści w ten sposób. Zasada działania polega na tym, że urządzenia w naszej sieci tworzą tzw. serwery multimediów, w których udostępniają pliki (zdjęcia, filmy, muzykę), na których udostępnianie my zezwolimy. Urządzenie udostępniające wysyła sygnał z nazwą udostępnianego serwera odbieraną przez inne sprzęty w sieci z możliwością odtworzenia źródła. W odniesieniu do telefonów to nie znalazłem w sieci prostego poradnika dotyczącego systemu Windows Phone, a najbardziej przejrzysty jaki udało mi się namierzyć to o urządzeniach z Androidem (jednak zasada działania jest identyczna).


Downgrade – Obniżenie wersji systemu oraz częstokroć SPL (sprawdź pod literą S). Powszechna czynność dla urządzeń pierwszej generacji, w których do wgrania HSPL (sprawdź słownik) niezbędne było obniżenie wersji SPL. Dwa słowa więcej tutaj:

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s