Wyświetl mój ekran (Project My Screen)


Wraz z aktualizacją Windows Phone 8.1 preview for developers, Microsoft udostępnił nam opcję „Wyświetl mój ekran” (znajdziecie ją w ustawieniach). Zgodnie z opisem, ta funkcja powinna działać z komputerami i innymi kompatybilnymi urządzeniami jak projektory czy telewizory. Osobiście sprawdziłem tę funkcję po aktualizacji, zarówno na moim TV jak i komputerze i niestety – nie zdołałem jej uruchomić, a próbowałem i bezprzewodowo i po kablu USB. Okazało się jednak, że do działania tej funkcji potrzebujemy osobny programik dla naszego komputera, a udostępnił go nikt inny jak sam Microsoft. Poniższe screen i film przedstawiają już ekran mojego telefonu po uruchomieniu tej aplikacji:

Wszystko czego potrzebujemy to pobranie i zainstalowanie ze strony Microsoft nw. programu „Project My Screen App„. Po instalacji można zrestartować komputer. Następnie uruchamiamy ww. program ze skrótu na pulpicie lub z listy aplikacji w widoku modern (odpala się w trybie pełnego ekranu więc klikamy ESC), po czym podłączamy telefon przez USB do komputera. Po chwili powinien pojawić się na telefonie komunikat:

który akceptujemy, a bezpośrednio po tym widzimy już ekran naszego telefony live w aplikacji w komputerze. Teraz możemy robić screny, nagrywać filmy do poradników i robić szereg innych rzeczy wymagających pobrania ekranu z telefonu na komputer.

PROBLEMY

Oczywiście nie obyło się bez problemów pojawiających się przy próbie uruchomienia. Jeżeli po instalacji i uruchomieniu programu nie widzimy obrazu z naszego telefonu, musimy odinstalować WSZYSTKIE dotychczasowe sterowniki obsługujące nasz telefon. Możemy tego dokonać poprzez podłączenie telefonu do komputera przez USB, po czym (tak jak na screenie poniżej) musimy usunąć to wszystko.

Problemy, o których pisałem pojawiały się pomimo odinstalowania ww. sterowników i jest jeden haczyk (proponuję go zastosować już od samego początku). Polega on na tym, żeby po uruchomieniu systemowego menadżera urządzeń (prawy przycisk myszy na logo Windows), kliknąć w górnym pasku jego okna zakładkę „Widok”, po czym w niej wybrać opcję „Pokaż ukryte urządzenia”. Jednym z nich jest coś o nazwie „NOKIA_BOTTMGR” – to powodowało problemy (są to jakieś pozostałości po starych sterownikach). Tak więc wszystkie pozycje jak na screenie + tę ukrytą (każdą z osobna) klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy „Odinstaluj”. Kiedy już je usuniemy odłączamy telefon od komputera i restartujemy komputer. Kiedy wstanie, uruchamiamy ponownie zainstalowaną program „Project My Screen App” po czym podłączamy telefon przez USB do komputera. U mnie jeszcze w trakcie pobierania przez system nowych sterowników, wyświetlił się nw. komunikat do zaakceptowania:

Źródło.

Reklama

One comment

  1. Pingback: Microsoft Wireless Display Adapter – w sklepie Microsoft UK przeceniony na ok 150 zł (normalny koszt ok 300) | Encyklopedia Windows Phone

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s