Aplikacje i dodatki od Nokii


W związku z tym, że zasoby aplikacji i dodatków od Nokii są dość obszerne i większości nie można znaleźć w Market Store w normalny sposób poprzez wyszukiwarkę, postanowiłem zrobić tę stronę na której zamieszczę linki oraz QR kody do zeskanowania, żeby można było szybko sprawdzić czy aktualizacja danej aplikacji czy dodatku systemowego jest dostępna dla naszego telefonu. Rzecz jasna nie będę opisywał wszystkich aplikacji od Nokii bo niektóre niczym się nie wyróżniają, tak więc skupię się na tych najlepszych i najwyżej ocenianych. Obecna baza danych póki co będzie zawierała tylko linki do programów i dodatków dla Windows Phone 8, ale obiecuję, że rozszerzę to o Windows Phone 7.X jeżeli dla danej aplikacji czy dodatku taka opcja będzie dostępna. Na koniec mam prośbę – jeżeli znajdziecie jakiś program od Nokii czy też dodatek do telefonu, którego tutaj nie ma, napiszcie komentarz i wklejcie link – zaktualizuję stronę.

Dodatki systemowe (nie dla wszystkich telefonów Nokii) – na końcu części o dodatkach znajdziecie informację o aplikacji, która znacznie nam upraszcza aktualizację:

Nokia Audio

Market store for Windows Phone 8.

Ta aplikacja ustawień dźwięku daje pełną kontrolę nad odtwarzanym dźwiękiem. Korzystaj z niej do zarządzania korektorem telefonu Nokia Lumia i funkcją Dolby Headphone. Aplikacja oferuje domyślne ustawienia korektora, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających fanów muzyki. Ustawienia można również zmieniać ręcznie. Należy pamiętać, że te ustawienia dźwięku dotyczą jedynie słuchawek przewodowych.


Nokia sieć+

Market store for Windows Phone 8.

Pobierz tę aplikację, aby uzyskać dodatkowe ustawienia. Pozwolą one w pełni wykorzystać możliwości sieci komórkowej i telefonu.


Nokia punkt dostępu

Market store for Windows Phone 8.

W przypadku korzystania z kilku kart SIM należy używać ustawień punktu dostępu firmy Nokia. Pozwalają one na łatwe zarządzanie ustawieniami różnych operatorów związanymi z Internetem, wiadomościami MMS i funkcjami udostępniania przez Internet. Możesz wymieniać karty SIM, a telefon Lumia skonfiguruje ustawienia operatora. Należy tylko wybrać bieżącego operatora.  Punkt dostępu w telefonie z blokadą SIM nie zadziała, jeśli telefon został przypisany do konkretnego operatora.


Nokia akcesoria

Market store for Windows Phone 8.

Aplikacja Akcesoria firmy Nokia to uniwersalny towarzysz wszystkich akcesoriów Nokia, umożliwiający pełne wykorzystanie ich wspaniałych funkcji. Możesz monitorować czas pracy baterii i zarządzać nią, sterować wszystkimi ustawieniami akcesoriów i nadawać im nazwy. Jeżeli masz jakieś pytania, pomoc Nokia jest dostępna w Internecie. Masz też opcję zresetowania dowolnych akcesoriów firmy Nokia do oryginalnych ustawień fabrycznych. Podziel się swoją opinią.  Przez telefon możesz wyrazić opinię na temat dowolnego z naszych produktów.


Nokia feedback (podziel się opinią)

Market store for Windows Phone 8.

Podziel się swoją opinią. Niezależnie od tego, czy go kochasz, czy nienawidzisz, chcemy, byś podzielił się z nami opinią o swoim telefonie Nokia. Pobierz tę aplikację, aby przesyłać nam opinie, pomysły i ocenić swój telefon.


Nokia wyświetl

Market store for Windows Phone 8.

Poprawia czytelność ekranu przy jasnym oświetleniu i zmniejsza jasność, gdy włączony jest tryb oszczędzania baterii. Wzbogać swoje wrażenia z korzystania z telefonu Nokia Windows Phone za pomocą tej przydatnej aplikacji. Po pobraniu będzie można ją znaleźć w menu Ustawienia.  Sprawdzaj regularnie, aby mieć pewność, że masz najnowsze funkcje oraz usprawnienia.


Nokia dotknij

Market store for Windows Phone 8.

Duża czułość pozwala na korzystanie z ekranu dotykowego podczas noszenia rękawic. Wzbogać swoje wrażenia z korzystania z telefonu Nokia Windows Phone za pomocą tej przydatnej aplikacji. Po pobraniu będzie widoczna w menu Ustawienia.  Sprawdzaj regularnie, aby mieć pewność, że masz najnowsze funkcje oraz usprawnienia.


Nokia info+dodatki

Market store for Windows Phone 8.

Wzbogać swoje wrażenia z korzystania z telefonu Nokia Windows Phone za pomocą tej przydatnej aplikacji. To prosty sposób, by mieć zawsze najnowsze funkcje, aktualne aplikacje i ustawienia.


Kontrola pamięci Lumia (BETA instaluje się na liście aplikacji)

Market store for Windows Phone 8.

Get this app to visualize the use of phone storage and to free up space by clearing some temporary files. Note that this is a beta version of the application.


Kontrola pamięci Lumia (systemowa instaluje się w menu ustawień)

Market store for Windows Phone 8.

Ta przydatna aplikacja wyświetla ilość pamięci w telefonie, zapewniając podgląd wolnego i zajętego miejsca, a także możliwość usunięcia plików tymczasowych.


podgląd – ustawienie zachowania wygaszacza

Market store for Windows Phone 8.

Wyświetl godzinę oraz przydatne powiadomienia, gdy telefon jest w trybie oczekiwania. Wybierz odpowiadający Ci tryb ekranu podglądu i ciesz się idealną równowagą między zużyciem energii a widocznością informacji. Wybierz tryb nocny, a ekran podglądu automatycznie przyciemni się w wybranych przez Ciebie godzinach. Pobierz ekran podglądu — znajdziesz go w Ustawieniach.


SysApp Pusher – aplikacja, która sprawdzi aktualizację poszczególnych funkcji i programów

Market store for Windows Phone 8.

Rewelacyjna aplikacja służąca do sprawdzania aktualizacji funkcji systemowych Nokii, HTC i Samsunga. Ponadto program daje możliwość dodania skrótów do innych aplikacji, które chcemy, żeby sprawdzał ich aktualność. Za pomocą tej aplikacji zbędne są ww. QR kody bo wszystko możemy zrobić z jej poziomu. Mogą śmiało polecić tę aplikację.


Nokia updates

W związku z tym, że Lumia Pusher nie wiedzieć czemu przestał być publikowany, mamy zamiennik za pomocą którego sprawdzimy aktualność systemowych aplikacji od Nokii. Nazywa się to Nokia updates i działa tak samo sprawnie.

Market store for Windows Phone 8.

It can help you to update all the apps from Nokia Cor.And there is also many app you would like to download !Nokia users’ best choice!it can update the app inside the system like audio..some other apps from your wp system!


Aplikacje z Nokia collection

Nokia muzyka

Market store for Windows Phone 8.

Odkrywaj świat muzyki i szukaj lokalnych koncertów, posługując się aplikacją Nokia Muzyka. Godzinami możesz w trybie online słuchać utworów polecanych przez wybranych ekspertów muzycznych lub ulubionych wykonawców, albo też utworów zgodnych z własnym profilem muzycznym. Możesz nawet wybierać utwory do słuchania w trybie offline. Odtwarzaj swoją muzykę, pobieraj nowe pliki mp3 lub szukaj koncertów w okolicy.


Nokia twórca dzwonków

Market store for Windows Phone 8.

Program Twórca dzwonków umożliwia tworzenie dzwonków z muzyki znajdującej sięw  telefonie. Wystarczy uruchomić aplikację, wybrać ulubioną piosenkę MP3 i zapisać ją jako dzwonek. Dzwonek można w dowolny sposób przyciąć, tak jak można wybrać początek, koniec i długość dzwonka.


 Nokia mapy (obecnie: Here maps)

Market store for Windows Phone 8.

Niezależnie od tego czy szukasz nowych lokalizacji, czy jesteś w swoich ulubionych miejscach, aplikacja Nokia Mapy oferuje nowe sposoby odkrywania świata wokół Ciebie. Gdziekolwiek jesteś, czuj się jak u siebie. Czytaj recenzje i opinie, odkrywaj nowe miejsca. Docieraj do nich, korzystając z funkcji inteligentnego wyznaczania tras z uwzględnieniem transportu publicznego, pieszych oraz samochodowych. Nokia Mapy to więcej niż zwykła mapa – to cały świat w Twojej kieszeni.Co nowego:– nowa warstwa mapy z natężeniem ruchu zwiększa niezawodność i jakość informacji o jego płynności– rozkłady jazdy dostępne w planerze podróży. Najważniejsze funkcje:- planuj i edytuj trasy– zapisz mapy w telefonie, aby wyszukiwać miejsca i trasy bez połączenia danych– eksploruj wnętrze ponad 4 500 centrów handlowych i innych miejsc- nawigacja dla pieszych- przypinanie celów do ekranu startowego- dodawanie własnych zdjęć bezpośrednio do miejsca- udostępnianie recenzji miejsc bezpośrednio z telefonu- zapamiętaj wspaniałe miejsca i przeglądaj je w ulubionych


Nokia Drive+ Beta (obecnie: Here drive+ Beta)

Market store for Windows Phone 8.

Nokia Nawigacja+ to aplikacja do nawigacji samochodowej z pełnym wsparciem trybu offline. Nie wymaga transmisji danych do działania. Zasięg w 89 krajach na sześciu kontynentach.
Co nowego:
– Tryb oszczędzania baterii: wyłącza GPS, gdy aplikacja działa w tle, a tryb nawigacji jest nieaktywny
– Powrót do aktualnej pozycji i pomiar odległości: podczas przeglądania/powiększania mapy umożliwia szybki dostęp do bieżącej pozycji, a także wyświetla aktualną odległość od bieżącej pozycji
– Ulepszony interfejs użytkownika
– poprawione błędy


Nokia transport (obecnie: Here transit)

Market store for Windows Phone 8.

Aplikacja Nokia Transport to informacje o wszystkich środkach transportu publicznego w jednym miejscu: autobusach, tramwajach, metrze. Wystarczy nacisnąć, aby wyświetlić wszystkie środki transportu dostępne w pobliżu.  Wprowadź adres lub nazwę punktu orientacyjnego, aby natychmiast otrzymać najlepszą trasę przy uwzględnieniu transportu publicznego. Aplikacja Nokia Transport poinformuje Cię też gdzie musisz się przesiąść – wszystko w przejrzystym i czytelnym układzie. Przypinaj najczęściej używane cele do ekranu startowego – jedno naciśnięcie i uzyskasz najszybszą trasę. W niektórych miastach aplikacja Nokia Transport powiadomi Cię, kiedy trzeba wyjść na przystanek – koniec z bezproduktywnym czekaniem. Będziesz mieć więcej czasu na swoje ulubione zajęcia.
Co nowego:
Nokia Transport to aplikacja zawierająca informacje o ponad 550 miastach i 53 krajach świata. Dzięki niej będziesz łatwo i szybko poruszać się w mieście. Zasięg jest wciąż rozszerzany na kolejne miasta. Po dodaniu nowego miasta jest ono natychmiast dostępne w aplikacji.
Bieżący zasięg działania można sprawdzić tutaj: http://www.nokia.com/transport-coverage.


Nokia miasto w obiektywie (City lens) (obecnie: Here City lens)

Market store for Windows Phone 8.

Aplikacja Miasto w obiektywie zainstalowana w Twoim urządzeniu Lumia to zupełnie nowa możliwość odkrywania miejsc znajdujących się wokół Ciebie. Przytrzymaj telefon jak przy robieniu zdjęcia, a aplikacja Miasto w obiektywie wskaże na wyświetlaczu najlepsze sklepy, restauracje i interesujące miejsca. Naciśnij ikonę miejsca, aby połączyć się z numerem kontaktowym lub wyświetlić więcej informacji takich jak godziny otwarcia, opinie czy wskazówki dojazdu. Możesz również zachować miejsce na później lub podzielić się nim ze znajomymi. Po odchyleniu telefonu można wybrać widok listy. Koniec z rozglądaniem się w poszukiwaniu restauracji. Nie musisz już szukać oznaczeń nazw ulic. Używając aplikacji Miasto w obiektywie, masz pełen widok ze swojej perspektywy – znalezienie interesującego Cię miejsca jeszcze nigdy nie było tak naturalne i intuicyjne.Co nowego:- Funkcja Pole widzenia umożliwia włączenie widoku miejsc znajdujących się w bezpośrednim zasięgu wzroku.- Szybka informacja. Teraz możesz szybko wyświetlić adres miejsca bez opuszczania widoku kamery.- Funkcja „zamrożenia” widoku umożliwia zatrzymanie widoku i przeglądanie go bez konieczności trzymania telefonu ustawionego na cel.- Przypinaj do ekranu startowego najczęściej wyszukiwane frazy i ulubione kategorie, aby mieć do nich szybki dostęp.


Nokia pulse beta

Market store for Windows Phone 8.

For WP7 devices only.Messaging. Now with location.Nokia Pulse is smarter messaging, letting you easily send private messages that are automatically tagged with your current location, so syncing up or letting people know where you are is as easy as a few taps. Or you can suggest a place to meet up, with rich information like reviews and directions contained in the message.  Whether you’re making plans, changing plans, or on your way, a single Pulse message gets everyone on the same page. Key features:* Share your location and send messages to your friends and family, no matter what phone they use, with Windows Phone or the mobile web.* Pulse automatically adds your current location to each message you send.  Suggest a place for your next gathering or simply say “I’m here,” and Pulse adds the rest.* Suggest a place to meet and share rich details that everyone can access with a tap—ratings & reviews, map, directions, and more—without ever leaving the app, thanks to Nokia Maps integration.* Create live tiles for the Pulse app, a specific conversation, or even the Compose message screen. The Pulse live tile notifies you of any new messages while the conversation live tile tells you of a new message for that conversation.* Send your message to only the people you choose—no complicated privacy settings needed. * Start entering a friend’s email address, and we will auto-fill it if it’s already in your contact list.* Share your Pulse message to Facebook or Twitter when you want to let more friends know where you are.Download Nokia Pulse, and sign-in with your Nokia account or Facebook log-in.This app only works with the Lumia 900, 810, 800, and 710.This beta software is still under development, may have bugs, and is published for testing and feedback purposes. By installing it you agree to the Nokia Beta Labs Terms & Conditions http://betalabs.nokia.com/terms. Give us feedback @ betalabs.nokia.com/apps/nokia-pulse.Enjoy!


Nokia Xpress (przeglądarka internetowa)

Market store for Windows Phone 8.

Nokia Xpress is a content discovery app that connects you to the internet in an entirely new way. This cloud-powered app is a fast and fun way to find and enjoy interesting web content while saving time and money. The Xpress platform compresses data by about two thirds so you use less of your data plan and save battery charge.  Connect with the latest stories & content while automatically optimizing for a better experience and lower data usage. Nokia Xpress: Save more. Enjoy more. Do more.

Highlights include:
• Magazine – Store and read articles, news blogs and more in a clean, easy-to-read format
• Monitor Data Usage – Data usage and savings are reported as a live tile on the start page and via a detailed dashboard in the app
• In Page Search – tap on a word and discover related content with automatic contextual search.  Currently supported by Wikipedia, Bing and YouTube.
• SkyDrive – easily save and store videos and images to SkyDrive without using your precious data plan
• Translations – One click language translation is available for virtually any web page.


Nokia panorama

Market store for Windows Phone 8.

Zobacz świat z szerszej perspektywy, korzystając z wygodnej aplikacji Panorama dla telefonów Nokia. Wystarczy że zrobisz serię zdjęć, a program automatycznie złoży je w jedną całość. Gdy skończysz, możesz pokazać swoją panoramę znajomym, korzystając z serwisów Facebook i Twitter.Jeżeli podoba Ci się funkcja Panorama, dodaj program Kreatywne Studio do ulubionych aplikacji w telefonie Nokia Lumia, aby mieć dostęp do jeszcze większych możliwości edycji obrazu.


Nokia kinograf

Market store for Windows Phone 8.

Kinograf to magiczne połączenie fotografii i animacji podobnej do filmowej, pozwalające tworzyć zdjęcia, które wyglądają jak żywe. Pomocne wskazówki pozwolą szybko i wygodnie wybrać animowany obszar, tworząc unikalny kinograf. Efekt końcowy jest zniewalający. Swój kinograf możesz udostępnić znajomym za pośrednictwem mediów społecznościowych, poczty elektronicznej i wiadomości. Wystarczy konto Nokia i połączenie danych. Po przesłaniu kinografu na serwer firmy Nokia udostępniasz łącze do niego. Udostępnianie odbywa się przez sieć Wi-Fi lub komórkową, dlatego warto sprawdzić opłaty operatora za przesył danych. Najnowsza wersja programu Kinograf jest łatwiejsza w użyciu, ponadto można teraz tworzyć kinografy w układzie pionowym i poziomym. Program jest od teraz dostępny dla większej liczby modeli telefonów.


Nokia kreatywne studio

Market store for Windows Phone 8.

Osiągnij lepszy efekt, korzystając z tego wygodnego i poręcznego programu do edycji zdjęć. Aplikacja powstała wyłącznie dla telefonów Nokia Lumia. Wystarczy że przesuwając palcem wybierzesz serię filtrów lub skorzystasz z narzędzi do edycji. Program Kreatywne Studio pozwala wygodnie regulować balans kolorów, usuwać efekt czerwonych oczu i stosować inne filtry. Gdy skończysz, możesz pokazać swoje zdjęcia znajomym, korzystając z serwisów Facebook i Twitter. Kreatywne Studio to świetny program dla aparatów w telefonach Nokia Lumia, zawierający dodatkowe narzędzia do edycji.


Nokia PhotoBeamer

Market store for Windows Phone 8.

PhotoBeamer to nowy, innowacyjny i prosty sposób wyświetlania zdjęć na dowolnym ekranie. Wystarczy skierować telefon Nokia Lumia na dowolny ekran, na którym wyświetlana jest strona http://www.photobeamer.com i już można cieszyć się zdjęciami w dowolnym miejscu, w towarzystwie rodziny i znajomych. To przenośny projektor dostępny zawsze i wszędzie.
Funkcje:
Wyświetlaj zdjęcia z telefonu Nokia Lumia na dowolnym ekranie obsługującym współczesne przeglądarki internetowe — np. ekranie komputera, ekranie z projektora, na laptopie. Szybko i łatwo: nie jest wymagana konfiguracja ani rejestracja. PhotoBeamer działa w dowolnej sieci 3G/4G i Wi-Fi.


Nokia Beamer (aplikacja przeznaczona dla urządzeń po aktualizacji Lumia Black)

Market store for Windows Phone 8.

Wymaga aktualizacji oprogramowania Lumia Black.
Wyświetl ekran swojego telefonu na żywo na dowolnym ekranie podłączonym do Internetu. Udostępniaj zdjęcia rodzinie i znajomym na telewizorze w salonie, albo zaproś kolegów z całego świata, by obejrzeli Twoją prezentację na dowolnym posiadanym przez nich urządzeniu. Nokia Beamer — Twój ekran na ich wyświetlaczach.

Funkcje
– przesyłanie do laptopów, tabletów, na telewizory, a nawet na smartfony
– udostępniaj urządzeniom w pobliżu — zeskanuj kod QR na wyświetlaczu docelowym
– udostępniaj zdalnie — wyślij łącze pocztą elektroniczną, SMS-em albo udostępnij w mediach społecznościowych
– wyślij łącze do tylu osób, do ilu chcesz
– potrząśnij albo aktualizuj automatycznie — wybierz swój sposób odświeżania ekranu

Co nowego?
– poprawiony interfejs
– nowe ustawienia jakości


Nokia sprytne zdjęcie

Market store for Windows Phone 8.

Opcja Smart Shot pozwala robić zdjęcia po swojemu. Każde zdjęcie będzie się składać z pięciu klatek. Możesz spośród nich wybrać najlepiej uchwycony wyraz twarzy, a funkcja Smart Shot automatycznie zapisze zdjęcie. Możesz również wybrać ulubioną wersję z pięciu zapisanych zdjęć, a następnie wyciąć z niego ludzi lub obiekty, tak aby otrzymać pożądany efekt. Gdy otrzymasz właściwy rezultat, możesz pokazać swoje zdjęcia znajomym, korzystając bezpośrednio z serwisów typu Facebook, Flickr czy Twitter. Jeżeli podoba Ci się funkcja Smart Shoot, dodaj program Creative Studio do ulubionych aplikacji w telefonie Nokia Lumia, aby mieć dostęp do jeszcze większych możliwości edycji obrazu.


Nokia Wyślij do (dzielenie się multimediami przez DLNA)

Market store for Windows Phone 8.

Play To provides a method to enjoy your personal content (Photos, Videos and Music) on other DLNA capable devices connected to the same Wi-Fi network. Using the application allows you to easily connect to your Wi-Fi network and discover active DLNA capable devices on the network. Enjoy your content on DLNA capable TVs, Blu-ray players, PCs etc.  This version is Beta and is not product quality yet. We want to get this great app out in the Store for all Nokia customers to enjoy, but we want to make sure they have a great experience, hence your feedback is very important for us.


Nokia Play To (to samo co wyżej, jednak to jest wersja dla Lumii 1320, 1520, 2520 i nowszych)

Market store for Windows Phone 8.

Przesyłaj bezprzewodowo dane z telefonu Nokia Lumia za pomocą programu Nokia Play to Beta. Ciesz się zdjęciami, muzyką i filmami na telewizorach z obsługą sieci, głośnikach i innych urządzeniach obsługujących DLNA. Znajdź urządzenia w tej samej sieci Wi-Fi, kliknij, aby je podłączyć i strumieniowo przesyłać materiały wprost z Twojego telefonu.

Najnowsza wersja obejmuje obsługę pokazu slajdów. Zanim pobierzesz i zainstalujesz tę aplikację, zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe telefonu do najnowszej wersji. Program Nokia Play to Beta może nie być w stanie strumieniowo przesyłać muzyki chronionej przez DRM.


Nokia Glam Me (robienie zdjęć przednią kamerą i ich edytowanie)

Market store for Windows Phone 8.

Nokia Glam Me is a self-portrait enhancement application specifically designed to take advantage of the great front-facing cameras on Nokia Lumia products. Whether you want to lighten up that minor blemish, or just lighten up your day, one click on the shutter gives you a great portrait of yourself, automatically enhanced, ready to be shared.You can make manual adjustments for facial details or apply cool artistic effects optimized for self-portrait.  Nokia Glam Me is a beautiful, simple to use application with intelligence inside. We hope you enjoy using it as much as we did making it!


Nokia Place Tag (beta)

Market store for Windows Phone 8.

Nokia Place Tag takes more than a photo. It reveals info about the places within your photo, such as museums and famous buildings, which you can then share as a postcard to your friends. Wish you were here? You can also use Place Tag to get interesting background info about the places tagged in the photo. And if you need directions, that’s also easily available too.


Nokia Smart Cam (działa TYLKO na FW GDR2 Amber lub wyżej)

Market store for Windows Phone 8.

Nokia Smart Camera robi serię zdjęć, ułatwiając rejestrowanie wspaniałych chwil. Wybierz Najlepsze ujęcie albo połącz fotografie w jedną, korzystając z tych fantastycznych funkcji:
Zatrzymanie ruchu — efekt rozmazania uwydatniający ruch
Ujęcie w ruchu — efekt stroboskopu uwydatniający działanie
Usuń poruszające się obiekty — pozwala na usunięcie niepożądanych obiektów
Zmień twarze — wybór najlepszych ujęć twarzy w zdjęciach grupowych
Efekt możesz zastosować od razu, albo zachować całą sekwencję i dokonać edycji później. Po zakończeniu można podzielić się swoim dziełem ze znajomymi.

Wyłącznie dla Nokia Lumia
– Nowy efekt – Zatrzymanie ruchu
– Ostania sesja edycji każdego z 5 efektów Smart Camera (Najlpesze ujęcie, Ujęcie w ruchu, Zatrzymanie ruchu, Zmień Twarze, Usuń obiekt) zostanie zapisana, aby możliwe było kontynuowanie edycji.
– Zwiększona prędkość


Nokia Video Trimmer (działa TYLKO na FW GDR2 Amber lub wyżej)

Market store for Windows Phone 8.

Ta aplikacja pozwala w prosty i szybki sposób skracać filmy, działa w przypadku wszystkich filmów nakręconych telefonami Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8. Wystarczy przeciągnąć suwak do punktu początkowego i końcowego, po czym wyregulować dokonany wybór co do sekundy.
Gdy skończysz, zapisz film w telefonie albo udostępnij przez sieć Wi-Fi lub komórkową. Pamiętaj, by najpierw sprawdzić opłaty operatora za przesył danych.
Wyłącznie dla Nokia Lumia.


Nokia YouTube Upload (działa TYLKO na FW GDR2 Amber lub wyżej)

Market store for Windows Phone 8.

Ta aplikacja wspomaga szybkie i proste udostępnianie filmów znajomym i działa ze wszystkimi filmami nagranymi za pomocą telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8. Wystarczy wybrać film w aplikacji Zdjęcia i udostępnić go lub przesłać po nagraniu i przycięciu za pomocą narzędzia Nokia Video, korzystając z opcji udostępniania.

Udostępnij film za pomocą sieci WiFi lub komórkowego połączenia danych, ale najpierw sprawdź opłaty swojego operatora.

Wyłącznie dla telefonów Nokia Lumia


Nokia Camera (działa TYLKO na FW GDR2 Amber lub wyżej)

Wersja dla urządzeń z Pure View: Market store for Windows Phone 8.

Wersja dla urządzeń bez wsparcia dla Pure View: Market store for Windows Phone 8.

Nokia Camera łączy wszystkie najlepsze cechy programów Nokia Pro Cam i Nokia Smart Cam.

Tryb automatyczny ułatwia robienie świetnych zdjęć i zapewnia szybki dostęp do trybu sportowego i nocnego. A kiedy chcesz stworzyć perfekcyjną kompozycję, tryb ręczny pozwala na zmianę ekspozycji, prędkości migawki, ISO, balansu bieli i ostrości.

Jest też dostępny tryb inteligentny, w ramach którego można zrobić serię zdjęć i połączyć je na różne sposoby. Spróbuj uwypuklić ruch, usunąć poruszające się obiekty albo pokazać akcję przy użyciu efektu stroboskopu. Możesz też zmieniać twarze na zdjęciach grupowych, tak by wszyscy mieli otwarte oczy.

Zapisywane są oryginale wersje zdjęć, dzięki czemu możesz powiększać, kadrować i edytować zdjęcia długo po ich zrobieniu.

Aby pobrać najnowszą wersję oprogramowania do telefonu, przejdź do menu Ustawienia > Aktualizacja telefonu. Więcej informacji o aktualizacji Lumia Black możesz też znaleźć online na stronie nokia.com/lumia-update. Program Nokia Camera ma ograniczoną funkcjonalność w telefonach z aktualizacją oprogramowania Lumia Amber.

Wyłącznie dla Nokia Lumia


Nokia Storytyller (BETA) (aplikacja dla Lumii 1320, 1520, 2520 i nowszych)

Market store for Windows Phone 8.

Wymaga aktualizacji oprogramowania Lumia Amber. Program Nokia Storyteller BETA automatycznie sortuje wszystkie zdjęcia, filmy i kinografy w interaktywne grupy zwane opowieściami. Linia czasu to miejsce, w którym możesz przeglądać wszystkie opowieści i modyfikować je, a następnie przeglądać w postaci pokazu slajdów lub udostępniać znajomym. Możesz także sortować swoje zdjęcia i filmy według lokalizacji, a także dodawać do nich podpisy, by opowieść była jeszcze bardziej rozbudowana. Dodatkowo, patrząc na zdjęcie, możesz je pomniejszyć, by zobaczyć na mapie, gdzie zostało zrobione.


Nokia Refocus (aplikacja dla Lumii 1320, 1520, 2520 i nowszych)

Market store for Windows Phone 8.

Wymaga aktualizacji oprogramowania Lumia Amber. Program Nokia Refocus umożliwia zrobienie zdjęcia, a następnie wybranie na nim punktu, gdzie ma być skupiona ostrość. Sprawdza się świetnie, gdy fotografujesz obiekt w zbliżeniu, ponieważ w ten sposób możesz uwypuklić głębię na zdjęciach, a następnie zmienić punkt ostrości, jeśli chcesz. Możesz też dodać fajne efekty, takie jak „Wszystko jest ostre” czy Uwydatnianie koloru.

Gdy skończysz, udostępnij swoje interaktywne zdjęcie Refocus za pośrednictwem mediów społecznościowych, poczty elektronicznej i komunikatorów — wystarczy do tego konto SkyDrive. Aplikacja przesyła najpierw Twoje zdjęcia do SkyDrive, a następnie tworzy do nich łącze, które możesz udostępnić znajomym, żeby mogli się pobawić i sami zmieniać punkt ostrości.

Możesz udostępniać zdjęcia Refocus za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub komórkowego połączenia danych, pamiętaj więc, aby najpierw sprawdzić opłaty za przesył danych u swojego operatora.


Nokia popularne aplikacje

Market store for Windows Phone 8.

Najlepsze aplikacje to doskonały sposób na znalezienie wspaniałych aplikacji w Marketplace. Powiedz nam, jakie są Twoje preferencje, a my przedstawimy Ci spersonalizowane rekomendacje. Powiadomimy Cię, jeśli pojawią się nowe aplikacje odpowiadające Twoim ulubionym wyszukiwaniom. Będziesz na bieżąco z najnowszymi i najlepszymi aplikacjami dostępnymi w sklepie.
LOKALNIE
Nasi lokalni i globalni specjaliści od zawartości będą na bieżąco informować Cię o najlepszych aplikacjach
PERSONALIZUJ
Filtruj wyniki, aby w prosty sposób znaleźć to, co dla Ciebie ważne
ZAPISANE WYSZUKIWANIA
Poinformujemy Cię, jeśli pojawią się nowe aplikacje, które odpowiadają Twoim ulubionym wyszukiwaniom.


Nokia przekaż moje dane

Market store for Windows Phone 8.

Program Przekaż moje dane to szybki i prosty sposób kopiowania kontaktów i wiadomości tekstowych ze starego telefonu do nowego telefonu Nokia z systemem Windows Phone za pośrednictwem łącza Bluetooth.  Program Przekaż moje dane wykorzystuje łącze Bluetooth, by w łatwy sposób kopiować kontakty z praktycznie każdego telefonu — Symbian, Android, iOS, BlackBerry i innych. Program kopiuje wszystkie kontakty do Windows Phone People Hub, skąd w łatwy sposób możesz dzwonić, mailować, rozmawiać lub śledzić znajomych w ulubionej sieci społecznościowej. Można też łatwo skopiować wiadomości tekstowe ze starego telefonu Nokia do nowego telefonu Nokia z systemem Windows Phone.  Warto mieć oko na kolejne wersje tej użytecznej aplikacji. Wkrótce będzie można kopiować także zdjęcia i inne elementy.


Nokia QR

Market store for Windows Phone 8.

Nokia QR to pierwszy skaner fotokodów zbudowany od podstaw z myślą o użytkownikach Windows Phone.

Co nowego? – Nowy, bardziej przejrzysty design – Jeszcze szybsze ładowanie aplikacji – Łatwe czyszczenie historii skanowanych treści

Podstawowe funkcje Nokia QR: – Odczytuje standardowe oraz kolorowe QR kody zawierające linki, teksty, numery telefonów i wizytówki – Odczyt „sklepowych” kodów paskowych (UPC/EAN) – Integracja z Ceneo oraz Allegro pozwalająca na szybkie sprawdzenie cen m.in. płyt, książek i gier dostępnych w sklepach – Dzielenie się treścią z kodów poprzez serwisy społecznościowe, pocztę elektroniczną oraz wiadomości SMS – Historia zeskanowanych kodów – Polska oraz angielska wersja językowa dostosowana do języka ustawionego w smartfonie.


Nokia NFC Writer

Market store for Windows Phone 8.

Nokia NFC is a Windows Phone app which allows you to read/write any standard NFC tag. You can create NFC tags to launch applications, check-in to places, update social status, or even make phone calls or send text messages by simply waiving your phone over the programmed tag. Once a tag is created you place the tag in a convenient place, then tap your phone to it to perform the actions that have been stored to the tag. While the tags are created using your Windows Phone, they can be read by any operating system that is NFC enabled!


Nokia Reading (instalacja możliwa tylko po zmianie w ustawieniach kraju/regionu na Hiszpanię – później można przestawić na domowy, a aplikacja nadal działa)

Market store for Windows Phone 8.

Nokia Reading: Download eBooks or import your own via SkyDrive. Read internet news stories with News Stream.Enjoy reading anywhere with Nokia Reading on your Nokia LumiaNEW:

 •  Import your own DRM-free ebooks (in EPUB or PDF format) into your Nokia Reading library via SkyDrive
 • Create your own personal web magazine with News Stream by accessing RSS streams from popular newspapers, magazines, fansites and blogs.
 • Download eBooks straight to your smartphone in seconds and take them wherever you go.
 • Start reading and seamlessly continue where you left off – we automatically save to the last page read.
 • Adjust settings to the way you want to read – change the font size, the screen orientation and switch between day and night mode.

Foldery

Market store for Windows Phone 8.

Uporządkuj ekran główny i szybciej znajduj różne elementy dzięki Folderom. Możesz zgromadzić podobne aplikacje albo mieć najczęściej używane ustawienia w jednym miejscu — wybór należy do Ciebie. Wystarczy, że stworzysz i nazwiesz folder, dodasz żądane aplikacje i ustawienia, a następnie przypniesz go do ekranu głównego. Możesz utworzyć tyle folderów, ile chcesz, i swobodnie je edytować.

Foldery pozwalają uporządkować ekran główny we własny sposób.

Reklama

8 comments

 1. Pingback: Aplikacje i dodatki od Nokii | Encyklopedia Windows Phone
 2. Pingback: [Nokia] Aktualizacja aplikacji i funkcji telefonu przez QR - Strona 2
 3. Pingback: Aktualizacje od Nokii | Encyklopedia Windows Phone
 4. Pingback: Aplikacja od Nokii: “Wyślij do” już dostępna dla Windows Phone 8 | Encyklopedia Windows Phone
 5. Pingback: Sprawdzaj aktualizacje wbudowanych funkcji i aplikacji w telefonach Nokia Lumia WP8 | Nokia Lumia
 6. Pingback: Instalacja niedostępnych aplikacji od Nokii w systemie Amber | Encyklopedia Windows Phone
 7. Pingback: Xap App Oem Update - sprawdzanie aktualności aplikacji dla HTC, Samsung, Nokia i Huawei - Strona 14

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s