Flightradar24 – sprawdź jakie samoloty nad Tobą aktualnie przelatują


17 marca 2013 r. UPD poniżej !!!!

Flightradar24 – Jak dla mnie jest to aplikacja może nie taka bez, której się nie da żyć, ale jest baaardzo ciekawym rozwiązaniem, którego brakowało mi na Windows Phone (na iPhone i Androida jest id dawna). W każdym razie zgodnie z datą publikacji w Market Place od 4 kwietnia 2012 r. aplikacja jest w markecie za darmo. Co ona robi ? Otóż za jej pomocą możemy online śledzić ruch samolotów nad nami (lub w dowolnym miejscu na świecie – przesuwamy palcem mapę, kórą możemy również przybliżyć i oddalić).

Najlepsze jest to, że po tapnięciu na jeden z samolotów na niebie otworzy nam się okno z jego opisem, które zawiera również zdjęcie oraz informacje o locie tj. jego numer, nazwę, a także lotnisko startowe i docelowe.

Szczerze i gorąco polecam tę aplikację. BTW za jej pomocą moja żona na Androidzie śledziła lądowanie bez podwozia kapitana Wrony, a mi było żal, że jej nie mam.


Z dniem dzisiejszym tj. 17 marca 2013 r. przeczytałem w necie o aktualizacji (tak myślałem wstępnie) jednak kiedy wszedłem pod znaleziony link okazało się, że nie (link pod koniec opisu). Powstała całkiem nowa wersja tej aplikacji, która jest niestety płatna i to nie mało bo 10,49 zł. Nazwę nosi tę samą, jednak ilość jej opcji powala na kolana, a obecnie mamy:

  • podgląd samolotu  ruchu tzn. online porusza się na mapie,
  • filtrowanie wyświetlanych samolotów pod względem ich: linii lotniczych, kierunku, prędkości oraz innych opcji,

  • po tapnięciu widzimy opis wraz z miejsce startu, lądowania, informację o odległości oraz dotychczasową „ścieżkę” samolotu, którą przeleciał,

  • po tapnięciu w opis otwiera się okno ze szczegółami tego samolotu oraz lotu wraz ze zdjęciem maszyny,

  • (a teraz opcje, które mnie najbardziej kręcą w tym temacie) będąc w widoku szczegółów samolotu, kiedy tapniemy „Menu” – show cockpit view zobaczymy aktualny widok z kabiny LIVE, a po załadowaniu koordynat obraz będzie się przesuwał zgodnie z lotem (fajnie wygląda podejście do lądowania – sprawdzałem),

  • w widoku głównym, kiedy tapniemy ikonkę aparatu na pasku, mamy dostęp do „rozszerzonej rzeczywistości”. Uruchamiany jest wtedy aparat, a po skierowaniu na niebo (jeżeli dany samolot jest gdzieś niedaleko) zobaczymy samoloty tzn. ich ikonki w obrazie z kamery.

Jak pisałem – aplikacja droga, ale IMO warto. Pobieramy z market store lub skanujemy QR kod, a poniżej filmik prezentujący tę aplikację:

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s