B


Bluetooth / BT – Technologia komunikacji bezprzewodowej, która umożliwia wymianę danych pomiędzy urządzeniami (np. pomiędzy telefonem komórkowym a zestawem głośnomówiącym). Maksymalny zasięg łączności Bluetooth wynosi zazwyczaj około 10 metrów. W systemach innych niż Windows Phone za pomocą tej technologii możliwa jest również wymiana plików (wysyłanie/odbieranie) niestety Microsoft nas w tą funkcjonalność nie wyposażył. Jest natomiast możliwość (posiadając odblokowane urządzenie) wgrać program produkcji DFT pod nazwą: Bluetooth File Transfer for Windows Phone.


Bootloader / Bootscreen – Tryb w którym wgrywa się ROM, nie wymaga synchronizacji z Zune, wystarczy sam komunikat USB po podłączeniu do portu USB. Używamy tego trybu tylko w szczególnych przypadkach. Aby go uruchomić wyłączamy telefon, naciskamy przycisk przyciszania i trzymając uruchamiamy urządzenie. Wejście w tryb objawi się trójkolorowym ekranem z napisem Serial u dołu, który przy prawidłowym działaniu, po podłączeniu do USB powinien zmienić się na USB. Ekran będzie wyglądał jak na zdjęciu poniżej (napisy na czerwonym tle w każdym urządzeniu będą inne).

Dodać należy, że istnieje możliwość uszkodzenia bootloadera przy np. nieprawidłowym wgrywaniu RSPL tzn. przy wgrywaniu RSPL dla wersji 1.XX, 2.XX, 3.XX na posiadamy SPL w wersji 4.XX, 5.XX. Więcej na ten temat znajdziesz pod hasłem „Halfbrick bootloader„. Napisać równiez muszę, że do obsługi trybu bootloadera przez nasz komputer niezbędne jest posiadanie zainstalowanych sterowników, które znajdziemy w programie o nazwie: Windows Mobile Device Center (dla systemów Windows Vista i Windows 7). W przypadku braku tych sterowników, po podłączeniu telefonu w trybie bootloadera do komputera napis „Serial” nie zmiani się na „USB”. W tej sytuacji idziemy na stronę Microsoftu i pobieramy odpowiednie dla siebie wersje programu po czym je instalujemy: wersja dla systemów 64 bitowych, a tu wersja dla systemów 32 bitowych. Po instalacji zalecany jest restart komputera. Po kolejnym podłączeniu telefonu w trybie bootloadera do komputera, powinien nas poinformować o instalacji sterowników, które często musi pobrać jeszcze z internetu – w związku z czym cierpliwie czekamy. Po tej operacji nasz napis „Serial” powinien już zmienić się na „USB”.

Reklama

2 comments

  1. lesheq

    Witam 🙂 dzięki Twoim wskazówkom udało mi się wreszcie podłączyć telefon i „serial” zmienił się na „USB” 🙂 niesamowita ulga, dzięki 🙂 nigdy bym nie pomyślał, że będą potrzebne sterowniki od win mobile, a nie od androida

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s