S


SIM lock – Jest to blokada mająca na celu uniemożliwienie posługiwanie się kartą SIM od innego operatora.


Soft reset – spowoduje ponowne uruchomienie naszego urządzenia. Jeżeli wszystkie otwarte dokumenty są zapisane, wykonanie SR nie powoduje utraty żadnych danych.


SPL (Secondary Program Loader) – Służy do wgrania ROM-u oraz aktualizacji do telefonów i musi go posiadać KAŻDE urządzenie.


Splashscreen – ekran, który widzimy w chwili gdy uruchamiamy telefon (przed wpisaniem PIN-u).


StockROM – Oryginalny ROM tj. system operacyjny w telefonie. Od gotowanych odróżnia się tym, że (najcześciej) występuje w jednym pliku *.exe, a w jego wnętrzu są wszystkie składniki niezbędne do isntalacji (radio, spl, główny plik z romem *.nbh, narzędzie ładujące RUU). Wgranie odbywa się poprzez wprowadzenie telefonu w tryb bootloadera, podłączenie do komputera przez USB i uruchomienie pliku *.exe przez dwukrotne kliknięcie. Póki co jeden z deweloperów z XDA Developers (Football) zamieszcza takowe w tworzonych przez siebie wątkach. Tu macie listę wątków zamieszczonych przez Football-a z oryginalnymi ROM-ami do różnych urządzeń (żeby zobaczyć trzeba być zalogowanym na XDA).


Streaming (Przesyłanie strumieniowe) – Funkcja przesyłania strumieniowego dotyczy transferu dźwięku i wideo za pośrednictwem Internetu. Dźwięk i obraz przesyłany jest w postaci strumienia danych do odbiorcy, stąd termin „przesyłanie strumieniowe”. Główną zaletą przesyłania strumieniowego jest możliwość podglądu wideo lub odtworzenia dźwięku w trakcie pobierania, bez konieczności czekania na pobranie całego pliku.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s