R


Radio / RadioROM – Część oprogramowania odpowiedzialna za komunikację czyli: GSM, WiFi, Bluetooth, etc.


Rejestr systemu (Registry) – nazwałbym to „wirtualna część systemu” zawierająca wpisy, które wprowadzają zmiany w ustawieniach oraz uruchamiają pewne opcje, a także odpowiadają za działanie całego systemu. Dla laika – każda czynność wykonana z poziomu np. ustawień niesie za sobą zmiany w rejestrze. W związku z czym posiadając program do edycji rejestru (dla Windows Phone np. Registry Editor):

jesteśmy w stanie uruchomić bądź wyłączyć pewne opcje nawet takie, które nie są dostępne w ustawieniach (np. wyłączenie wibracji towarzyszącej naciśnięciu któregoś z trzech przycisków pod ekranem). Możliwość instalacji programu oraz edytowania rejestru jest tylko w odblokowanych urządzeniach dot. HTC i Samsunga. W LG natomiast edytor rejestru jest natywnie w systemie dodany przez producenta i nazywa się MFG skutkiem czego możemy zmiany wprowadzać przez ten właśnie edytor.


RSPL (Reloaded SPL) – Chwilowy HSPL (szukaj pod literą H) znika po softresecie. Tryb ten służy do jednorazowego wgrania gotowanego ROM-u.


RUU (Rom Update Utility) – Program wgrywający ROM. Przy oryginalnych ROM-ach jest on wewnątrez pliku z ROM-em *.exe natomiast przy gotowanych ROM-ach jest umieszczany zazwyczaj w paczkach, które pobieramy.

Reklama

One comment

  1. Pingback: Więcej niż 44 aplikacje na liście

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s