O


Odblokowanie telefonu – Umożliwienie wgrywania aplikacji z poza Market place oraz edycję systemu. Możemy to osiągnąć następującymi sposobami:

 1. Postarać się o konto dewelopera (programisty) Microsoft za 99$ dolarów rocznie i tworzyć dla nich aplikacje.
 2. Postarać się o konto studenta/programisty i mieć podobne konto ale za darmo jednak musimy posiadać specjalny kod z naszej uczelni.
 3. Wgrać gotowany ROM, który będzie odblokowany, ale to póki co (28 marca 2012 r.) tylko dla urządzeń pierwszej generacji.
 4. Posiadać token wykupiony od ChevronWP7Labs, które obecnie nie są dostępne i nie wiadomo kiedy będzie ponowna możliwość zakupu (kosztowały 9$ za sztukę).

Będąc przy tym temacie (wobec pojawiających się pytań) muszę napisać dwa słowa o aktualizacjach systemu. Jeżeli mamy telefon odblokowany metodami z pkt 1,2, 4 – aktualizacje przez Zune są pobierane bez przeszkód, a telefon pozostaje cały czas odblokowany. W przypadku pkt 3 (co jak sądzę wykorzystuje większość) niestety – aktualizacji przez Zune nie zrobimy, a jedyna możliwość uaktualnienia systemu to wypuszczenie nowej wersji ROM-u przez kucharza, co rzecz jasna musimy sobie od nowa zainstalować w telefonie.

Zaznaczyć trzeba, że prawidłowego działania odblokowanego systemu i wykorzystania wszystkich jego możliwości, na komputerze musimy mieć zainstalowane oprogramowanie Zune (sprawdź słownik) oraz pakiet narzędzi o nazwie Windows Phone SDK 7.1, który jest do pobrania za darmo ze strony Microsoft. Dodać również należy, że obecnie Windows XP nie jest wspierany przez SDK 7.1 ani SDK 7.1.1 tak więc wszystkie operacje będą możliwe tylko na systemie Windows 7 (nie wiem jak z Vistą – nie próbowałem i nie mam na czym sprawdzić).


OSPL (Original SPL) – To samo co SPL jednak odnosi się do konkretnej wersji, które posiada lub posiadało urządzenie np. 1.22, 3.10, 5.11, etc.

Reklama

5 comments

 1. Yhyzur

  Kupiłem telefon Nokia Lumia 800 na stoisku z telefonami w hipermarkecie, podobno bez simloka, choć na opakowaniu jest logo Orange.
  Czy taki telefon jest zablokowany ? można to sprawdzić ?

  Polubienie

 2. Yhyzur

  Już znalazłem w „Tipsy i tricki”, ale skoro nie jesteś pewny co jest odblokowane to czy można spróbować wykonać jakąś prostą operację której zablokowany telefon nie wykona ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s