G


G-Sensor / Akcelerometr / Żyroskop – Wykrywa pozycję i ruch danego urządzenia. Umożliwia do zmianę wyświetlanego na ekranie obrazu na widok w pionie lub w poziomie, zależnie od sposobu trzymania urządzenia. Akcelerometr może również być stosowany w grach jako sposób kontrolowania akcji, a także w innych aplikacjach, których praca oparta jest na ruchu urządzenia.


GPRS (General Packet Radio Service) – Usługa wymiany danych GPRS jest przeznaczona dla telefonów komórkowych. Mogą z niej korzystać urządzenia, które obsługują standard GSM. Po poslu brzmieć będzie „Systemy Pakietowego Przesyłania Danych”.


GPS (Global Positioning System) – System nawigacji GPS oparty jest o sygnał satelitarny i składa się z trzech segmentów – sieć satelitarna, sieć naziemna oraz urządzenie użytkownika. Sygnał GPS używany jest w telefonii komórkowej z oprogramowaniem do nawigacji.


GSM (Global System for Mobile Communications) – Jest najczęściej stosowaną platformą telefonii komórkowej na świecie (po polsku Światowy System Komunikacji Komórkowej).

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s