Bluetooth File Transfer i Blue Photo dla Windows Phone


Aplikacja przeznaczona tylko dla odblokowanych urządzeń.

Bluetooth File Transfer

W związku z tym, że Microsoft niestety nie wyposażył słuchawek z ssytemem Windows Phone w możliwość przesyłania i odbierania plików przez bluetooth deweloperzy pod presją spragnionych tej funkcji użytkowników stworzyli taką aplikację. Możemy ją pobrać z wątku na jej temat na XDA Developers, a nazywa się ona: Bluetooth File Transfer for Windows Phone. Nie będę się rozpisywał o jej możliwościach – obejrzyjcie filmik.

Od siebie dodam tylko,że zainstalowałem ją z czystej ciekawości i musze powiedzieć, że działa sprawnie, jednak przez ten czas użytkowania Windows Phone przyzwyczaiłem się do korespondowania w tym zakresie za pomocą serwerów m. in. SkyDrive gdzie 25GB od M$ w zupełności wystarcza do tego typu celów.

 Aplikacja przeznaczona tylko dla odblokowanych urządzeń.

Blue Photo

Mamy kolejną aplikację pozwlającą transferować pliki przez bluetooth. Tym razem user o nick-u @navisluni stworzył aplikację pozwlającą wysyłać i odbierać zdjęcia za pomocą urządzenia z Windows Phone. Aplikację pobieramy z pierwszego postu wątku głównego na XDA i instalujemy w telefonie. Do poprawnego działania należy najpierw w ustawienianiach naszego telefonu sparować przez BT urządzenie, z którego lub, na które będziemy odbierać/wysyłać plik oraz pamiętać żeby przed transferem włączyć ręcznie bluetooth w naszym telefonie. Następnie uruchamiamy program i od razu zostanie wyświetlony interfejs podobny do przeglądarki naszych plików graficznych Photo Hub, z którego wybieramy plik poprzez tapnięcie, po czym tapiemy na dole ekranu na ikonkę „podziel się”. Telefon wyświetli listę sparowanych urządzeń BT, z której wybieramy jedno i wysyłamy plik. To wszystko. W celu odebrania pliku ze sparowanego wcześniej urządzenia, uruchamiamy BT i włączamy naszą aplikację. Teraz kiedy zaczniemy wysyłać plik graficzny na nasz Windows Phone telefon w chwili rozpoczęcia transmisji zacznie go automatycznie pobierać i zapisywać w Photo Hub.  Aplikacja jak najbardziej przydatna i mogę ją polecić.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s