OneDrive – zmiany. Zamiast 15GB wolnej przestrzeni będzie 5GB, koniec z darmowym pakietem Office 365 wraz z 1TB.

Trochę mnie zmroziła dzisiejsza informacja Microsoft. Otóż od 2 listopada 2015 r. – czyli od wczoraj – M$ rozpoczął politykę drastycznego obniżania przydzielanej przestrzeni dyskowej dla swoich użytkowników. Z obecnych 15GB dla każdego nowego usera, obecnie zostanie tylko 5GB oraz skończy się rozdawanie pakietów Office 365 z 1TB w chmurze (pakiety oczywiście będzie można nadal zakupić wraz z tą przestrzenią, co jednak nie mało kosztuje). Co najgorsze – zmiany, o których piszę nie dotyczą (jak dotychczas) tylko nowych użytkowników, ale jak się okazuje dotkną one WSZYSTKICH (sic!). Zmiany te, dot. dotychczasowych userów, zaczną wchodzić w życie z początkiem 2016 r. W dużym uproszczeniu – jeżeli ktoś wykorzystuje powyżej 5GB darmowej przestrzeni, przez 12 miesięcy licząc od początku 2016 r. będzie miał dostęp do tych plików, a po upływie tego czasu, jeżeli nie zrobi sobie kopii, dane zostaną USUNIĘTE.

Jak tłumaczy Microsoft, zmiany te są konieczne, ponieważ z ich analizy wynika, że niektórzy użytkownicy przekroczyli nawet 75TB (sic!) lub 14000 razy średnią wykorzystywanej przestrzeni dyskowej i przechowywali tam sobie … całe kolekcje filmów na DVD.

Tak więc moim drodzy, idzie nowe i od nowego roku, za usługę OneDrive powyżej 5GB trzeba będzie po prostu płacić. Czy to pomoże Microsoftowi w walce z GoogleDrive – tego nie wiem, ale nie wróży to dobrze (choć może ja się nie znam).

Cały artykuł na ten temat, przeczytamy na Blogu OneDrive.

Budniu.

4 comments

 1. Niewyspani

  „We’re no longer planning to offer unlimited storage to Office 365 Home, Personal, or University subscribers. Starting now, those subscriptions will include 1 TB of OneDrive storage” – nie ma to jak siać ferment i źle tłumaczyć… przestają oferować NIESKOŃCZONĄ ilość miejsca, a zamiast tego będzie 1TB – faktycznie dramat 😀 ludzie ogarnijcie się jak piszecie…

  Polubienie

  • Budniu

   No o tym piszę właśnie – kończą z DARMOWYMI usługami w chmurze, jeżeli ma WYKUPIONĄ subskrypcję, nie darmową, ok – będziesz ją dalej miał do czasu jak będziesz za nią płacił. Wszyscy natomiast, którzy korzystali ze wszystkich darmowych dodatków od M$ jak 15GB na zdjęcia, 100GB od Skype, czy 1TB za darmo na rok razem z tabletem i Office 365, już nie będą tego mieli, tylko zostaną z 5GB.

   Polubienie

  • MarkosPL

   Ale piszą też:

   100 GB and 200 GB paid plans are going away as an option for new users and will be replaced with a 50 GB plan for $1.99 per month in early 2016.

   Free OneDrive storage will decrease from 15 GB to 5 GB for all users, current and new. The 15 GB camera roll storage bonus will also be discontinued. These changes will start rolling out in early 2016.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Pingback: Microsoft wycofuje się z decyzji o „zabieraniu” przestrzeni w One Drive | Encyklopedia Windows Phone

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s