Aplikacje systemowe wyglądem dopasowane do Windows 10

Z chwilą, gdy Lumie 950 oraz 950XL trafiły już w niektórych regionach „pod strzechy” zdołano uzyskać również pliki instalacyjne xap i appx aplikacji systemowych znajdujących się w ww. Lumiach. Sądząc po zawartości udostępnionego folderu z plikami zakładam, że telefon do którego się dobrali Włosi z WindowsBlogItalia pochodzi z amerykańskiej sieci AT&T (część plików nawet w nazwach ma hasło „att”). W każdym razie, w paczce znajdują się również pliki instalacyjne takich narzędzi jak: Korektor, Koncentrator urządzeń, Informacje zaawansowane (o których pisałem wczoraj), czy Ekran podglądu. W zasadzie nic takiego, nic nowego jeżeli chodzi o funkcjonalność, ale … te aplikacje już mają UI dostosowany do wyglądu Windows 10 (zakładam, że wszyscy je dostaną oficjalnie, ale dopiero po aktualizacji systemu, ewentualnie osobno).

Do rzeczy – nie ukrywam, że aplikacji z ATT w nazwie nie próbowałem nawet instalować ponieważ nie mam z tą siecią nic wspólnego i nie chciałbym sobie za bardzo namieszać w telefonie. W każdym razie pokusiłem się o instalację Korektora (u Was jest pewnie Audio), Koncentratora urządzeń (który u Was jest pewnie w Ustawienia>Dodatki), Informacje zaawansowane (to już znamy) i Ekranu podglądu.

Muszę dodać jednak, że do zainstalowania tych plików, po ich pobraniu i skopiowaniu do telefonu – musimy włączyć tryb deweloperski (Ustawienia>Aktualizacje i zabezpieczenia>Dla deweloperów> i tu uruchomić ten tryb). Teraz za pomocą natywnego eksploratora plików, wchodzimy do lokalizacji gdzie wrzuciliśmy pobrane pliki i poprzez tapnięcie uruchamiamy instalację. System oczywiście zapyta nas, czy aby na pewno chcemy to zrobić – potwierdzamy:

Kiedy tapniemy „Zainstaluj” po chwili, w miejscu gdzie dotychczas znajdowała się dana aplikacja, zostanie ona zastąpiona nową wersją. Zaznaczyć muszę, że inaczej jest przy koncentratorze urządzeń – ten zostaje usunięty z „Dodatków” i zostaje przeniesiony na listę aplikacji, a nosi nazwę „Gadżety”. Wygląd aplikacji prezentuje się w następujący sposób:

Korektor (dawne Audio):

Ekran podglądu:

Gadżety (dawny Koncentrator urządzeń – pierwszy screen pokazuje wygląd aplikacji po jej uruchomieniu, a pozostałe to ekrany kustomizaji przy pierwszym uruchomieniu – wymagany jest restart telefonu):

Ekrany kustomizacji nowego koncentratora:

A teraz najważniejsze – paczuszkę z plikami pobieramy z tego miejsca – miłej zabawy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s