Aplikację „Dodatki i informacje” Microsoft zmienia na „Informacje zaawansowane”

Od wczorajszego wieczora, z marketu można pobierać aplikację o nazwie „Informacja zaawansowane”. Z tego co wyczytałem w sieci oraz z tego co widzę, aplikacja ta zastąpi w przyszłości dotychczasowe „Dodatki i informacje”. Również z tego co przeczytałem, nową aplikację można pobierać na obecną wersję systemu Windows 10 Mobile Technical Preview jednak może się zdarzyć, że nie wszyscy będą mogli zainstalować. Z informacji w internecie wynika również, że w nowych telefonach z Windows 10 jak Lumia 950, 950XL czy 550 ta właśnie aplikacja będzie znajdowała się w ustawieniach. Aplikację znajdziemy pod tym linkiem.

Muszę napisać, że w trakcie instalacji pojawił się komunikat, z którym dotychczas się nie spotkałem, a który wygląda tak:

jednak tapnięcie „ok”, pozwala zainstalować tę aplikację. Z tego co widzę, w obecnej wersji systemu, aplikacja nie podmienia „Dodatków i informacji” i po instalacji, występuje równolegle obok razem z nią w Ustawienia>dodatki (restart telefonu nie pomaga).

Finalnie informacje, które się pojawiają w aplikacji nie odbiegają od tych widocznych w „Dodatki i informacje”, jednak z tego co widzę jest ich trochę mniej bo brakuje nr IMEI słuchawki oraz z informacji o wersji 7 aplikacji na początku listy, w „Informacjach zaawansowanych” zobaczymy dane tylko trzech z nich. Ponadto, ani jedna, ani druga aplikacja nie zczytuje prawidłowej informacji o wersji systemu (jak widać jest Lumia Denim, a faktycznie mam Windows 10 Mobile) lub być może jest to błąd obecnej wersji systemu (poniżej screeny porównawcze).

Reklamy

One comment

  1. Pingback: Aplikacje systemowe wyglądem dopasowane do Windows 10 | Encyklopedia Windows Phone

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s