MapFactor GPS – darmowa konkurencja dla Here Drive +

Trafiłem dzisiaj przez przypadek na informację o darmowej nawigacji dla Windows 10.

Tak, moi drodzy – skoro mamy już Windę 10 na desktopach i za chwilę będziemy mieli na telefonach (mówię o wersji finalnej) takiej nomenklatury trzeba będzie zacząć używać.

Ale do rzeczy – aplikacja MapFactor GPS jest już w wersji uniwersalnej, co oznacza, że możemy ją zainstalować zarówno na komputerze/laptopie czy tablecie z Windows 10, jak i na telefonie, który będzie wyposażony w ten system (osoby w programie Insider, korzystające już z Windows 10 dla słuchawek, mogą także pobrać tę aplikację). Co jest istotne – a no to, że jest ona za darmo (sic!) wraz z comiesięcznymi aktualizacjami map (tak twierdzi producent w opisie aplikacji w sklepie). Po zainstalowaniu, zostaniemy poproszeni z automatu o wybór mapy, którą pobierzemy do naszego urządzenia. Mamy do wyboru dwie opcje – darmową, która jest tworzona (jak to wskazano) „przez wolontariuszy” i może zawierać pewne błędy, lub płatną pochodzącą od firmy TomTom (tutaj są kolejne dwie wersje – dla aut osobowych i ciężarówek – ta pierwsza kosztuje 14,99 euro, ta druga 49,99 euro). Nie mniej sądzę, że na nasze potrzeby wystarczy wersja od wolontariuszy 😉 . Wg opisu w sklepie (tym angielskim, w polskim jest opis nieco inny), mapy instalują się na karcie pamięci, co jest kolejnym pozytywnym aspektem. pozwolę sobie zacytować opis ze sklepu EN i porównać go z opisem PL:

MapFactor Navigator is a free turn-by-turn GPS navigation app for Windows phones, tablets and PCs using OpenStreetMaps data. Maps are installed on your device or SD card so there is no need for an Internet connection when traveling. Map updates are FREE every month

MapFactor Navigator jest darmowa turn-by-turn nawigacji GPS aplikacja na telefony z systemem Windows przy użyciu danych OpenStreetMaps. Mapy są zainstalowane, więc nie ma potrzeby połączenia z internetem podczas podróży. Aktualizacje map są darmo co miesiąc. 

Osoby znające cokolwiek angielski, na pierwszy rzut oka widzą, że w naszym opisie brakuje hasła „SD card” 😉 .

Interfejs jest dość przejrzysty i zawiera to co powinna zawierać darmowa nawigacja oraz jest w naszym języku:

Zrzut ekranu

Zrzut ekranu

Zrzut ekranu

Natomiast wygląd samej aplikacji w czasie nawigacji, prezentuje się tak:

Zrzut ekranu

Zasób map krajów, jest również dość pokaźny i prezentuje się całkiem nieźle (możecie sprawdzić w opisie aplikacji w sklepie). Cóż pozostaje innego, jak zaprosić Was do sprawdzenia i skomentowania poniżej tej aplikacji. Pobieramy  klikając/tapiąc link na początku opisu (QR kodu już nie wrzucam, ponieważ pod Windoą 10 przynajmniej w obecnej kompilacji, uruchamia on Cortanę, która w naszym regionie nie działa, tak więc szybciej jest tapnąć link bezpośrednio z przeglądarki w telefonie lub komputerze czy tablecie). Możemy też wyszukać „na piechotę” w sklepie wpisując „MapFactor”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s