Windowsphone.com – został uśmiercony

Taka ciekawostka – Windowsphone.com został właśnie uśmiercony i wszystko jest przekierowywane pod adres Microsoft.com.
Dlaczego o tym piszę – z jednego (istotnego dla mnie) powodu. Wchodząc teraz pod adres Windowsphone.com, nie zobaczymy już panelu jak dotychczas i nie mamy jak przeglądać zainstalowanych dotychczas na telefonie aplikacji (czy to na WP7.X czy na WP8.X). Wszystko ok powiecie, przecież sklep pamięta zakupy, które w nim poczyniliśmy na naszym M$ ID – no właśnie nie do końca. Jest jedna przydatna aplikacja (innych nie sprawdzałem), którą nabyłem w ramach czwartkowej promocji za free, a która normalnie kosztuje 13 zł, mówię o tej: Measure note.
Obecnie system nie rozpoznaje mnie jako klienta, który tę apkę nabył i jak chcę ją zainstalować, to muszę za nią zapłacić. I tu zbliżam się do sedna sprawy, o której napisałem na początku – dostęp do „starego” wyglądu witryny pozwalał z rozwijanego menu w prawym górnym rogu, wybrać pozycję „Historia zakupów”, a w niej po odnalezieniu tej aplikacji (już nawet wiem, że ta promocja była 21.12.2013 r.) przy jej pozycji jest przycisk: „Zainstaluj ponownie”. Po kliknięciu, instaluje się aplikacja w PEŁNEJ wersji, bez płacenia za nią w nowym sklepie.
Co więcej – adres na który jesteśmy przekierowywani w naszej lokalizacji tj. PL jest okrojony względem tego, który ujrzymy w lokalizacji USA.
Proszę porównajcie sobie:
PL: http://www.microsoft.com/pl-pl/windows/phones
USA: https://www.microsoft.com/en-us/windows/phones
Okrojenie dla nas polega na BRAKU LINKU do starej wersji witryny, co natomiast znajdziemy na stronie USA (screen).

Klikając ten link zaznaczony na ekranie, zostaniemy przeniesieni właśnie do starej wersji strony, gdzie możemy przeglądać zakupy zrobione choćby na WP 7.X.
IMO – jest to dość ważna informacja i warto ten link sobie dodać do ulubionych, bo nie wiadomo kiedy zniknie. Na w razie czego zamieszczam go również pod tym linkiem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s