Lumia Living Images – ciekawa aplikacja wykorzystująca „obrazy na żywo”

Lumia Living Images

Chyba większość nowszych Lumii posiada już funkcję „obrazy na żywo”, którą oferują aplikacje Lumia Camera. Zasadniczo do tej pory (trochę to dziwne), ale M$ nie wpadł na pomysł w jaki sposób można je wykorzystać – po prostu, były bo były (chyba tylko dla oka) bo finalnie przesyłane czy kopiowane dane zdjęcie oczywiście było statyczne, a jako obraz na żywo występowało tylko w telefonie, w którym zostało zrobione.

Pojawił się na szczęście niezależny deweloper, który postanowił funkcję obrazów na żywo wykorzystać i wg mnie wyszło mu to całkiem nieźle. Powstała do tego celu aplikacja Lumia Living Images, która po uruchomieniu, automatycznie wyszukuje w naszej pamięci zdjęcia zapisane jako obrazy na żywo i pozwala je zedytować. Na czym polega edycja w tym programie – dane zdjęcie możemy zapisać W CAŁOŚCI jako króki klip wideo (nie tak jak w Lumia Camera jako statyczny obraz). Ponadto w naszym filmiku możemy użyć efektu „slow motion”, ustawić pętlę odtwarzania na dowolną ilość razy lub zdefiniować np. tylko dwa czy trzy powtórzenia, ustawić czas wyświetlania klatki oraz włączyć powtarzanie (repeat). Taki plik zapisujemy w pamięci telefonu i możemy się nim podzielić z innymi.

IMO ciekawy pomysł na wykorzystanie funkcji, która przez M$ została chyba trochę zaniedbana. Aplikacja jest darmowa, a pobieramy ją tapiąc/klikając/skanując nw QR kod.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s