Contacts+message backup – narzędzie do tworzenia na karcie SD kopii kontaktów i wiadomości

W dniu wczorajszym M$ opublikował w markecie nowy program służący do wykonywania kopii naszych kontaktów w telefonie jak i na karcie SIM oraz wiadomości, co możemy zapisać na karcie SD (kontakty zapisywane są w formie wizytówek – czyli w formacie *.vcf, natomiast wiadomości w formie pliku *.xml). Aplikacja nosi nazwę „Contacts+message backup” i jest do pobrania za darmo. Zasadniczo wg mnie to trochę spóźniony ruch tzn. w chwili obecnej już większość użytkowników sobie radzi z przywracaniem i kopiowaniem tych danych, w porównaniu do tego co działo się np. 2 lata temu. Obecnie pytania na ten temat zarówno na forach internetowych jak i w mediach społecznościowych prawie zanikły. Nie mniej skoro pojawiło się to narzędzie to warto o tym wspomnieć.

W zasadzie nic więcej nie mam do dodania oprócz trzech uwag, o których trzeba pamiętać:

  1. W urządzeniach z dwoma slotami kart SIM – narzędzie kopiuje kontakty z karty SIM umieszczonej w pierwszym slocie, a drugi nie jest obsługiwany.
  2. Aplikacja instaluje się w ustawieniach telefonu – NIE NA LIŚCIE APLIKACJI !!!! Tak więc jej odinstalowanie może zostać wykonane TYLKO poprzez wykonanie hard resetu telefonu lub za pomocą triku, o którym pisałem prawie dwa lata temu.
  3. W telefonach nie obsługujących kart SD aplikacja jest totalnie zbędna. Instaluje się, uruchamia po czym wyświetla komunikat, że „brak karty SD” w związku z czym żadne opcje nie są dostępne. Sam obecnie z ciekawości zainstalowałem tę aplikację w mojej Lumii 930, a wobec braku slotu kart SD, musiałem ją usuwać za pomocą triku z pkt 2.

Aplikację pobieramy standardowo tapiąc/klikając/skanując nw. QR kod.

Reklamy

2 comments

  1. mimi

    Niestety stary trik ze zmiana daty nie dziala na lumi 640 dual sim ;( . Wyswietla komunikat ,ze tymczasowo aplikacje sa niedostepne.Pewnie uszczelnili te mozliwosc. Moze znacie jakis inny sposob , by wyrzucic z „moje aplikacje” niepotrzebne appki? Pzdr.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s