Znowu nie o telefonie, a o innym rozwiązaniu dla urządzeń ze stosunkowo małym wyświetlaczem i Windowsem 8.X

Parę dni temu pisałem o programie pozwalającym na wyświetlanie pod modern na naszym urządzeniu z Windowsem 8.X bieżących informacji na temat baterii czy sieci WiFi. Mój opis wynikał z poszukiwania rozwiązań ułatwienia sobie pracy na urządzeniach ze stosunkowo małymi wyświetlaczami takimi jak ma mój tablet HP 7 Stream czyli 7 cali (jak na pełną wersję Windows 8.1 to jest naprawdę niewiele – ale cóż, taki mam i nic nie poradzę). Jak już wspomniałem – praca na 7 calach wymaga „precyzji w klikaniu” we wszystkie elementy, tzn. o ile pod modern jesteśmy sobie w stanie jakoś poradzić, o tyle pod desktopem, bez myszki czasami jest ciężko. Tu z pomocą przychodzi nam malutki programik o nazwie TouchMousePointer, który emuluje myszkę na naszym wyświetlaczu, dając możliwość precyzyjnych „kliknięć” na poszczególnych elementach (szczególnie gdy są małe).

Programik jest darmowy, a jego instalacja odbywa się w analogiczny sposób jak na komputerach stacjonarnych – z ww. strony pobieramy pliki exe i poprzez „dwutapnięcie” go instalujemy, cała filozofia. Program domyślnie posiada takie ustawienia, które są już zoptymalizowane do swobodnej pracy, ale które możemy dowolnie zmienić w ustawieniach. Jak to wygląda – po instalacji w trayu pojawi nam się ikona:

po tapnięciu na którą, otworzy się „pole manewrowe” dla naszego palca, a na ekranie kursor myszki:

(dłuższe tapnięcie na ikonę, wywoła menu kontekstowe z ustawieniami programu). Ów pole to możemy dowolnie ustawić w kształcie prostokąta, po prawej stronie ekranu czy u dołu lub też w formie małego kwadratu, który również można usytuować tu gdzie jest nam wygodnie:

przesuwanie tego pola po ekranie domyślnie odbywa się poprzez tapnięcie na nim dwoma palcami i przesunięcie po ekranie. Ponadto możemy zdefiniować funkcje dla poszczególnych reakcji programu na nasze działania tj. jedno tapnięcie, podwójne tapnięcie, tapnięcie dwoma czy trzema lub czterema palcami, etc. Jednocześnie jak ktoś sobie życzy, można ustawić program w taki sposób żeby działał w wersji fullscreen czyli reagował po dotknięciu w każdym punkcie ekranu. Jak dla mnie to rozwiązanie to już za dużo, gdyż program ten w moim zamyśle ma mi pomagać z elementami których tapnięcie w zwyczajny sposób stwarza problemy, ale co, kto lubi.

Wszystkich funkcji programu nie będę Wam opisywał bo jest ich zbyt wiele, nie mniej polecam potestować, moim zdaniem jest warty uwagi dla urządzeń typu tablet. Poniżej filmik autorów programu, prezentujący jego możliwości

Reklamy

4 comments

 1. Greg

  Dzięki za tę perełkę,
  wprawdzie do Surface mam rysik i to jest super sprawa,
  ale do zakupionego kilka dni HP Stream 7 Signature Edition Tablet w promocji Microsoft za 290 złoty będzie super sprawą,

  Polubienie

 2. alekpentchev

  Dziękuję za ciekawy wpis. Emulator myszki zdecydowanie mi się przyda. Zastanawiałem się nad tym, jak korzystać z 7-calowego tabletu i móc w miarę wygodnie na nim notować. Czy znasz może jakiś program, który by w tym pomagał?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s