OneNote Clipper – wygodne narzędzie online do tworzenia wycinków stron www

Microsoft wydał właśnie wersję 2.0 OneNote Clipper – co to takiego ? A no nic innego, jak narzędzie online do zapisywania dowolnych wycinków ze stron internetowych – można zapisać albo część, albo całą stronę. Narzędzie wycinki zapisuje w formie notatek na naszym OneNote w OneDrive.
Jak uruchomić ? Bardzo prosto:

1. Klikamy w ten link po czym w górnej, prawej części strony, która się otworzy klikamy „Pobierz teraz” (zostaniemy poproszeni o zalogowanie się na nasze konto Microsoft, jeżeli jeszcze się nie zalogowaliśmy).

2. Na następnej stronie (zgodnie z instrukcją M$) klikamy prawym przycikiem myszy na przycisku „Utwórz wycinek do programu OneNote” i z menu kontekstowego wybieramy „Dodaj do ulubionych” – to wszystko.

Od teraz przeglądając jakąkolwiek stronę internetową, kiedy z zakładki z ulubionymi wybierzemy ten dodany skrót, po chwili po prawej stronie pojawi się menu, z którego zaznaczamy czy interesuje nas sam artykuł, czy cała strona po czym klikamy przycisk „Wycinek”. Po chwili wycinek ląduje w naszych notatkach OneNote w OneDrive.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s