Video Compressor – genialna aplikacja pozwalająca zmniejszyć rozmiar klipów wideo

Jak wszyscy wiemy, obecnie słuchawki z Windows Phone nie pozwalają zapisywać klipów wideo w niskiej rozdzielczości – tj. takiej, która akurat by się przydała do wrzucenia krótkiego filmiku do sieci i żeby on nie zajmował kilkudziesięciu czy kilkuset MB. Obecne telefony zapisują filmy w wysokiej rozdzielczości, co jest przydatne jeżeli chcemy je oglądać na komputerze, TV czy nawet w telefonie, ale …. są kłopotliwe, jeżeli chodzi o ich przesłanie jakąkolwiek drogą (zasadniczo ciężko się uploaduje np. do YT film, który trwa zasadniczo 5 minut, a waży powiedzmy 150MB ;-). Do tych celów tj. do szybkiego wrzucenia jakiegoś klipu do sieci, najlepsza jest powszechna rozdziałka 640×480. Jej jakość nie rzuca na kolana, ale zaprezentuje odbiorcy to co mu chcemy na szybko pokazać, a ponadto rozmiar takiego klipu jest dość mały, co pozwala na sprawne wrzucenie go do sieci. Z doświadczenia wiem, że w przypadku Lumii 1520 czy Lumii 930, które mają aparaty o rozdzielczości 20Mpx, najniższa wartość rozdzielczości nagrywania wideo, którą możemy ustawić to 720p/24kl./s – jest to stanowczo za dużo jak na krótki filmik, który chcemy wrzucić do sieci, bo przy tej rozdzielczości 5 minut wideo zajmuje ok 50-100MB.

W tym względzie, przychodzi nam z pomocą autor aplikacji, o której chcę Was poinformować, a mianowicie mówię o Video Compressor. Program jest za darmo i bez dodatkowych opłat otrzymujemy możliwość konwersji naszych materiałów wideo do następujących rozdzielczości: 144 p, 240 p, 360 p, 480 p, 720 p (HD), 1080 p (Full HD),  a ponadto mamy następujące funkcje:

– Zmiana rozdzielczość plików wideo używając dekodera, który wybieramy w ustawieniach aplikacji, a co za tym idzie zmniejszamy rozmiar pliku wyjściowego,
– Wybór poziomu jakości pliku wyjściowego,
– Sprawdzenie wielkości pliku oryginalnego i porównanie go wyjściowym,
– Przełączanie trybów pracy kompresji pomiędzy normalnym, a wysokim co jest związane z prędkością kodowania,
– Bieżący podgląd postępów kodowania i możliwość anulowania w dowolnym momencie,
– Odtwarzanie filmu oryginalnego i skompresowanego z poziomu aplikacji w celu porównania.

Moim zdaniem, aplikacja w darmowej wersji oferuje takie możliwości, które powinny wystarczyć każdemu normalnemu użytkownikowi. Nie mniej jednak, jeżeli komuś jest mało tych opcji to za 3,49 zł może dokupić wewnątrz aplikacji funkcje dodatkowe tj.:

– Podgląd szacowanego rozmiaru pliku i wyjściowego bitrate przed startem kodowania,
– Ustawienie żądanego rozmiaru oraz bitrate wideo przed startem kodowania, w celu uzyskania automatycznie  proporcjonalnej jakości dźwięku i obrazu,
– Funkcja „WhatsApp Optimized” która automatycznie pozwoli nam uzyskać najlepszą możliwą jakość, aż do osiągnięcia limitu rozmiaru pliku lub ograniczenie rozdzielczości wymaganej przez WhatsApp,
– W przyszłości mają zostać dodane inne zaawansowane funkcje, które będą dostępne tylko tylko w trybie zaawansowanym = płatnym.

Ponadto autor zapowiada dodanie w przyszłości większej ilości wspieranych języków dla aplikacji. Jak dla mnie to jest jedna z aplikacji typu must have (zobaczymy co przyniesie Windows 10, może już nie będzie ona potrzebna, ale póki co dodaje nam ona pewne opcje, których brakuje w systemie). Pobieramy standardowo – klikając/tapiąc/skanując nw. QR kod:

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s