Windows 8.1 a jakby Windows 10…

Firma Stardock większości starych windowsiarzy zapewne kojarzy się z produktami takimi jak: WindowsBlinds, IconPackager czy ObjectDock. No właśnie. 🙂
Jednak firma idzie z duchem czasu i nie poprzestała na wspieraniu starszych edycji Windowsa: XP, Vista, 7… Wraz z pojawieniem się najnowszego ówcześnie mikrosoftowego dziecka, pojawiły się i nowe propozycje programowe. Wspomnieć tutaj należy o programach takich jak: Start8, Launch8, Decor8, Tiles czy ModernMix.
O ile większość z tych programów ma swoje darmowe odpowiedniki, czy to w postaci softu czy to w postaci umiejętności korzystania z ficzerów systemu, o tyle ten jeden program jest sam-swój i nie idzie inną metoda uzyskać tego co ów oferuje.

Mowa tutaj o programie: ModernMix
Co w nim takiego niezwykłego, że poświęcam mu cenne miejsce na blogu Budnia?

Odpowiem w ten sposób… Po instalacji na laptopie Windows 10TP, pierwsze co mi bardzo przypadło do gustu to „okienkowanie” aplikacji Modern – pisałem o tym w swoim szybkim reviewie W10TP… Chodzi o to, że apki Modern w W10 będzie można uruchamiać w realnych oknach a nie jak w W8.1 jako aplikacje only-pełnoekranowe z opcją zamknięcia lub zminimalizowania do „paska”. W10 pozwala na sterowanie oknami apek Modern (zmiana rozmiaru) oraz na „klejenie” ich do lewej lub prawej krawędzi ekranu (tak jak w Win7).
Ten program pozwala na dokładnie takie manewry w Windows 8.1. Skalowanie okien, klejenie do krawędzi ekranu… Spoko – masz tutaj wszystko…

A cały wic w tym, że apki Modern w tych oknach same się skalują i dopasowują do rozmiaru okna – dokładnie tak jak w W10 i nie ma tutaj jakiejś protezy. Nic nie jest cięte, nic nie jest „sztucznie” skalowane – zawartość apek dopasowuje się do wielkości okna – dokładnie tak, jak w W10.

Ale OK – dosyć pieprzenia „o niczym”.

Apka dostępna jest: tutaj.
Pozyskać ją można:
– bezpłatnie jako 30-dniowy trial – co by sobie wypróbować i ocenić,
bądź
kupić (co też uczyniłem) w cenie 4.99$ (ok. 19 PLN)

To właściwie tyle.
Potencjalnym użytkownikom życzę satysfakcji z dokonanego zakupu 🙂

5 comments

  1. Luiza

    Nic ciekawego.Myślałam że to dobra aplikacja ale jest do bani.Czekam na wp 10 chodź z mojej wiedzy ten system będzie jednym niewypałem jak ósemka.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s