Movie creator beta – nowa aplikacja od M$ do tworzenia filmów dla Windows 8.X i Windows Phone 8.X

Co prawda nie będzie to opis o aplikacji mobilnej, nie mniej chcę napisać dwa słowa o programie wykorzystującym efekty naszej pracy, uzyskane za pomocą mobilnych okienek – no bo któż w dzisiejszych czasach nie robi zdjęć czy nie nagrywa filmików telefonem.

Mały-miękki co jakiś czas dopieszcza nas pewnymi swoimi produkcjami, które w większości dostajemy za darmo. Oferowane programy są mniej lub bardziej przydatne, nie mniej dają poczucie, że M$ choć trochę dba o swoich użytkowników. Podobnie traktuję tę aplikację o której teraz dwa słowa – Movie creator beta. Jest to nic innego jak dawny Movie Maker (również od Microsoft) tylko ten jest w wersji „pod kafelki” czyli modern. Z tego co widzę, jest on za darmo i w języku polskim, a oferuje całkiem sporą liczbę opcji pozwalających na edycję naszych filmików lub też tworzenie całkiem nowych ze zdjęć. Opis z marketu brzmi tak:

Tworzenie filmów nigdy nie było prostsze!
Movie Creator pozwala szybko i łatwo łączyć filmy, zdjęcia, muzykę, a nawet zdjęcia cinemagraph w stylowe filmy, które można wszędzie udostępniać.
To proste! W czterech szybkich krokach wybierasz materiał, kompozycję (czyli styl Twojego filmu), dodajesz muzykę i napisy — potem trzeba tylko obejrzeć film.
Możesz go także spersonalizować! Dostępne narzędzia pozwalają zmienić kolejność klipów, stosować do nich filtry, przycinać je i modyfikować ich długość, obracać je, przerzucać i tworzyć odbicia lustrzane, łączyć w panoramy i powiększać, dodawać napisy i listę osób, a także regulować dźwięk. W dowolnym momencie możesz zmienić muzykę dodaną do filmu i kompozycje, a nawet pobrać ich więcej ze Sklepu z kompozycjami dostępnego w aplikacji. Zapisz film w żądanym rozmiarze, a będzie gotowy do oglądania i udostępniania.”

Funkcje
– Make movies in minutes: Select your clips, pick a theme, add music and titles then sit back and watch your movie.
– Get the perfect theme (with music) from the in-app Theme Store
– Make it personal: Add titles, captions and edit your clips with tons of tools.
– Coming Soon: More themes by professional videographers and even Hollywood studios!

Natomiast screeny wyglądają następująco (tekst o krasnoludkach na trzecim mnie rozwalił na drobne 😉 )

Program pobieramy poprzez kliknięcie myszką na link umieszczony na początku opisu.

UPD

Pobawiłem się i muszę przyznać, że program działa baaaardzo sprawnie, można go śmiało polecić. Jedyne czego nie da się uruchomić na komputerach bez dotykowego ekranu to funkcja zbliżenia danego kadru, ponieważ do wstawienia tego efektu, jest niezbędny gest „uszczypnięcia ekranu” (jak na screenie poniżej):

Reszta funkcji działa bez zarzutów i da się je wszystkie obsłużyć myszką. Poniżej efekt mojej 30 min zabawy z programem (kot mojej żony):

UPD 2

Stało się tak jak myślałem – M$ równolegle wydał bliźniaczą aplikację dla Windows Phone 8.1. Jej możliwości są identyczne jak wersji stacjonarnej, więc nie będę jej osobno opisywał. Ja w każdym razie wolę na telefon Movie Maker 8.1, który daje znacznie szersze możliwości i jest co prawda płatny (4,99 zł), ale jego instalacja wymaga 5MB pamięci, a nie 164MB – bo tyle waży plik instalacyjny Movie creator-a beta. Nie mniej, nowy program od M$ jest również za darmo, tak jak dla desktopów. Pobieramy skanując/tapiąc/klikając QR kod poniżej:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s