WeatherFlow – porządna aktualizacja 2.0

Zasadniczo nie używam Weather Flow, ale przeczytałem dzisiaj info na Twitterze o aktualizacji, więc sprawdziłem z ciekawości. Muszę powiedzieć, że mi szczęka opadła, kiedy zobaczyłem w jaki sposób odświeżyli całą aplikację. M. in. jest już po polsku oraz wspiera ekran blokady, który można modyfikować tzn. wybrać jakie informacje chcemy widzieć. Ciekawostką jest nietypowe rozwiązanie wsparcia dla ekranu blokady – jeżeli nie chcemy używać pogody w ekranie blokady nie instalujemy dodatkowej aplikacji od nich i korzystamy tylko głównego programu jako pogodynki. Ciekawą funkcją jest również możliwość ustawienia dostawcy danych pogodowych, z tym, że nie możemy wybrać dowolnego, a dokonać wyboru z trzech zdefiniowanych w programie przez autora. Ponadto jest szereg innych funkcji, które doszły:

Funkcje programu, które się Wam bardzo spodobają:
* układ graficzny dostosowywany do potrzeb klienta,
* wielu dostawców prognoz pogody.
* wybierz spośród dwóch rożnych stylów kafelków i pięciu rożnych ustawień kafelków. Zastosuj prosty, elegancki, nowoczesny styl lub atrakcyjny, bogaty, graficzny styl. Ustaw treść kafelka tak, aby pokazywał aktualne prognozy co dzień lub co godzinę.
* wybierz spośród trzech różnych stylów ekranów i trzech rożnych ustawień informacji ekranu blokady. Wybierz obrazek tła reprezentujący aktualną pogodę, używając własnego obrazka lub codziennej tapety Bing. Ustaw treść ekranu blokady tak, aby pokazywał aktualne prognozy co dzień lub co godzinę.
* wsparcie pokazywania temperatury w obu systemach metrycznych, (Celsius) i (Fahrenheit).
* wszystkie trzy rozmiary (małe, średnie i duże) są wspierane przez kafelki.
* śledź pogodę w wielu lokalizacjach w aplikacji. Prognozy pogody i warunki pogodowe są podawane w odniesieniu do lokalizacji na całym świecie.
* przypnij wiele lokalizacji do ekranu startowego, aby śledzić, czy jest tam ciepło, czy zimno, czy pada deszcz, jest zachmurzenie, czy też świeci słońce.

Sprawdźcie sobie, aplikacja jest co prawda płatna, ale ma wersję próbną, tak więc każdy może obadać. Ja osobiście od dłuższego czasu używam „Prognozy” i ona mi pasuje, ale opcje, które obecnie oferuje Weather Flow są równie dobre. Moje prywatne odczucie i to co mi nie pasuje w Weather Flow to brak realistycznych ikon prezentujących pogodę (są tylko te „rysunkowe” i nie da się ich zmienić, ale może z kolejną aktualizacją … kto wie). Standardowo – aplikację pobieramy skanując QR kod, lub klikamy/tapiemy na nim i wówczas zostaniem przeniesieni do marketu:

Reklamy

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s