Life Tracker Pro+ – zdaje się następca Nokia Motion Monitor

Jakiś czas temu pisałem o aplikacji o nazwie Nokia Motion Monitor opublikowanej w wersji beta dla telefonów Nokia Lumia przez Nokia Beta Labs. Wówczas mój wpis dotyczył tylko Lumii 1520 której procesor jest nowszej generacji i posiada ficzerek niezbędny do działania aplikacji czyli liczenia kroków (żadne starsze Lumie tego nie miały).  Po pojawieniu się Lumii Icon i Lumii 930, które również wyposażono w taki procesor, program mógł znaleźć szersze zastosowanie tj. w większej ilości słuchawek. Następnie z tego co wiem, Nokia Beta Labs (które już nie istniej bo przejął inicjatywę M$, który nic w temacie nie robi) poinformowało, że faza testów aplikacji dobiegła do końca, w związku z czym dziękują za udział i aplikacji już nie da się pobrać ze sklepu.

Po jakimś krótkim czasie, pojawił się wysyp aktualizacji aplikacji od M$ (a konkretnie wówczas jeszcze sygnowanych przez Bing), m. in. mam na myśli Zdrowie i kondycja, która obecnie jest już z „brandingiem” MSN – nie mniej to dalej Microsoft. Przy którymś tam upd-cie okazało się, że aplikacja została wyposażona w krokomierz, korzystający właśnie z tego samego ficzera w procesorze co Nokia Motion Monitor. Rzecz jasna słuchawki bez takiego procesora, opcję krokomierza w programie mają nieaktywną bądź jej w ogóle nie widać i jest ukryta (program przy instalacji, zasadniczo bez naszej wiedzy sprawdza wyposażenie HW telefonu, na podstawie czego opcję uruchamia bądź nie).

Hmmm, pomyślałem, że szkoda bo fajny ten program służący TYLKO do mierzenia ilości kroków, a tym samym naszej aktywności bez potrzeby uruchamiania żadnej aplikacji i trzymania w telefonie programu z danymi o naszym zdrowiu (mówię rzecz jasna o Zdrowiu i kondycji). Ale anyłej jak to mawiają – przeszedłem z tym do porządku dziennego – nie ma i już – do dzisiaj. Całkiem przez przypadek, na jednym z filmów promujących Lumię 930 zauważyłem migawkę z aplikacją Life Tracker Pro+ – szybkie google i co się okazuje. Wunderman Polska który jest odpowiedzialny za szereg aplikacji dedykowanych tylko dla Lumii (pod ww. linkiem możecie sprawdzić) wydał dwa dni temu programik o wym. nazwie, który służy TYLKO I WYŁĄCZNIE do mierzenia ilości kroków, a informacje o naszym ruchu czerpie właśnie z procesora. Miło prawda ? A jak dodam, że program jest w języku polskim, jest za darmo, prowadzi takie same statystyki jak Nokia Motion Monitor, a do tego wprowadzono zdobywanie osiągnięć za poszczególne wyniki z możliwością zrobienia back-upu w chmurze (na wypadek zmiany telefonu lub hard resetu) to już chyba nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Ponadto oferuje on:

Zapis aktywności
– liczba kroków (spacer)
– czas spaceru
– liczba kroków (bieg)
– czas biegu
– czas odpoczynku
– przebyte kilometry (łącznie)
– spalone kalorie
– Twoja lokalizacja
– gdzie przebywałeś/-aś najdłużej
– średnia wysokość bezwzględna nad poziomem morza (n.p.m.)
– przewyższenie (różnica wysokości n.p.m.)
– max temp
– min temp
– opady

Analiza dokonań
– dziennik aktywności w czasie: dnia, tygodnia, miesiąca i roku
– ustaw cel i go pokonaj
– odznaki za osiągnięcia kolejnych własnych rekordów

Aplikacja jest prosta, łatwa i przyjemna – poużywam jej trochę, a co 😉 Program pobieramy skanując poniższy QR kod lub klikając na niego, zostaniemy przekierowaniu do sklepu.

BTW, program też sprawdza czy nasze urządzenie jest wyposażone w procesor pozwalający mierzyć kroki, o czym świadczy informacja na ekranie programu przy pierwszym jego uruchomieniu:

UPD 02.10.2014 r.

Nie wiem o co chodzi – aplikacja u mnie nic nie mierzy. Sprawdziłem czy u mnie jest wszystko git. Zainstalowałem Zdrowie i kondycja – kroki mierzy bez problemu. Oczywiście czujnik ruchu w ustawieniach jest włączony. jak dla mnie do poprawki, chyba, że ma działać tylko na L930. Dajcie znać jak jest u Was.

UPD 2

Ok coś zaczęło mierzyć 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s