Menadżery plików dla Windows Phone 8.X

Powiem tak – jak nie było, to nie było, jak się pojawił jeden (Pocket File Manager był chyba jako pierwszy z tych rozbudowanych) to teraz praktycznie każdego dnia powstaje jakiś nowy. Póki co, moją uwagę zwróciły poniższe cztery, jednak piszę o tym w celu dzielenia się informacjami na temat nowych produkcji tego typu i dyskutowania o różnicach oraz funkcjonalnościach.


Pocket File Manager | Windows Phone Polska: Sklep z aplikacjami i grami

Płatny – 6,49 zł – posiada opcję „Wypróbuj”, w której jesteśmy pozbawieni możliwości operowania plikami w opcji serwera FTP oraz wysyłania plików przez BT. Jest to bardzo rozbudowany (jak na możliwości WP) menadżer plików, który oprócz głównego jego zadania – czyli przeglądania zawartości naszego urządzenia i karty SD – pozwala wysyłać mailem i przez BT oraz NFC pliki o dowolnym rozszerzeniu. Obsługuje kilka chmur oraz szereg innych rozbudowanych funkcji jak np. pobieranie plików z linka www.


Aerize Explorer | Windows Phone Polska: Sklep z aplikacjami i grami

Kolejny menadżer plików, działający jednak tylko pod Windows Phone 8.1. Posiada dwie wersje, darmową (link powyżej) oraz płatną PRO (7,99 zł): Aerize Explorer Pro | Windows Phone Polska: Sklep z aplikacjami i grami. Co go odróżnia od poprzednika – brak obsługi chmur (oprócz OneDrive) i wygląd.

Twórcy tego menadżera posiadają również swoją stronę: Aerize Explorer – Aerize Premium Windows Phone Apps and Utilities


Porównanie tych dwóch ww. menadżerów:


Folders Beta | Windows Phone Apps+Games Store (United States)

Opisywany niedawno na WpWorld.pl menadżer plików, działający tylko pod Windows Phone 8.1. W związku z tym, że jest to wersja beta – jest obecnie darmowy. Ile będzie kosztował finalnie, nie wiadomo. Różnice – wygląd oraz brak obsługi chmur innych niż OneDrive.


Ostatnio opublikowane dziecko tego typu (również w wersji beta w związku z czym jest za darmo): Modern Explorer | Windows Phone Apps+Games Store (United States)

Muszę zaznaczyć, że w obecnej wersji aplikacja jest praktycznie nie do użytku, ponieważ o ile się uruchamia, to po dodaniu zakresu do przeglądania (np. karta SD) i wybraniu np folderu ze zdjęciami, po ok 10 sekundach „mielenia” aplikacja się zamyka. Nie mniej jednak piszę o niej bo przykuł moją uwagę jej wygląd – baaaaardzo zbliżony do wersji menadżerów desktopowych. Co ją odróżnia od innych – to że na razie nie działa oraz jak wspomniałem – wygląd, brak obsługi chmur, ale także obsługa komend głosowych (tak przynajmniej wynika z opisu w markecie)

> New vocal commands (supports tellMe and Cortana)

i …. praca w trybie portretowym jak również w horyzontalnym:


Na koniec to o czym doniósł ostatnio na forum wsparcia technicznego M$ jeden z Administratorów – menadżer plików od M$ jest w drodze i ma pojawić się w czerwcu – czyli niedługo.

In June, we will be launching a great file manager app for Windows Phone 8.1 called “Files” … just look for it in the Store then.

Add File Manager to Windows Phone – Feature Suggestions for Windows Phone


Ok to tyle na razie, zapraszam do dyskusji, ale również do dzielenia się informacjami o innych obecnych, czy też pojawiających się menadżerach plików dla Windows Phone. Ja póki co używam Pocket File Manager – IMO posiada największe możliwości.

Reklamy

7 comments

 1. Wall-E

  IMO, ciekawy wydaje mi się Folders Beta. Nie będę ukrywał, że wygląd UI dużo tutaj robi. Ale i do jego możliwości nie ma się za bardzo co czepiać – przeciętnemu „useru” spokojnie wystarczy, tak myślę. Co mi się bardzo w nim podoba? A choćby to, że po tapnięciu wysyła on plik do natywnej aplikacji systemowej (podobnie jak i Aerize Explorer) a np. taki PFM ma swoje własne odtwarzarki co niekoniecznie musi się wszystkim podobać – mnie np. nie do końca to pasuje. Jednak jest w tej miodności i ziarenko pieprzu – Folders Beta „nie widzi” wszystkich typów plików, u mnie np. nie pokazuje plików TXT.

  Inna bajka to Aerize Explorer. To już jest godny kombajn do truskawek. Szczerze powiem, że zaczynam się poważnie zastanawiać nad przesiadką z PFM na AE… I znowu dodam, że UI mocno tutaj robi. Niestety, PFM jest hmmmm… brzydki po prostu. AE potrafi prawie to samo co PFM, ale jest jakiś taki łagodniejszy dla oka. Jeśli zapodać mu UI z Folders Beta to nawet minuty nie będę się zastanawiał 🙂

  Polubienie

 2. Wall-E

  Właśnie (dzisiaj?) ukazała się aktualizacja dla *Folders beta* – 0.7.0.0

  New Features:
  – Select multiple files and folders!
  – Copy, cut and delete multiple files and folders at the same time.
  – Copy or cut single folder to another folder.
  – Performance improvements. Now It’s extremely fast!
  – Now you can add Documents, Downloads, Ringtones or any other folders.
  – All file types are supported.

  To powoli zaczyna mieć ręce i nogi 😀

  Polubienie

 3. Wall-E

  *Folders beta* jest już tylko *Folders* 🙂
  Po tym, jak i po dopisku w opisie programu: „Free offer for a limited time” wnoszę, że program zyskał status jako takiej wersji finalnej (choć numeracja wersji może temu przeczyć – 0.7.6.6) i za jakiś czas będzie produktem płatnym 🙂

  Ale jak zawsze coś mogłem źle zrozumieć, przekręcić… i takie tam ;p

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s