Blink – aktualizacja do wersji 2.4 – zmieniono interfejs i coś jeszcze ;-)

Aplikacja fotograficzna od Microsoft, której losy śledzę od samego jej początku – czyli od lutego 2013 r. w dniu dzisiejszym doczekała się kolejnej aktualizacji – tym razem jest to wersja 2.4.  Jak widać na pierwszy rzut oka – zmieniono ikonkę, która obecnie jest może i ładniejsza, jednak poprzednia (z urywkiem kliszy filmowej) bardziej kojarzyła się z przeznaczeniem aplikacji, czyli tworzeniem krótkich animacji i zapisywanie ich w formie gif-ów. Obecna aktualizacja przyniosła przede wszystkim zmianę wyglądu interfejsu, który już komponuje się z innymi fotograficznymi aplikacjami dla Windows Phone 8.

Ponadto teraz dodano, a raczej jasno rozdzielono dwa tryby pracy tj. jeden pozwalający zapisać najlepsze ujęcie z danej serii (still mode)

i drugi dający możliwość zapisu całej animacji ustawiając dowolnie jej początek i koniec (blink mode).

Wcześniej również była ta możliwość, jednak bez wcześniejszego obcowania z tą aplikacją ciężko było ogarnąć jak, który uruchomić – teraz jest to przejrzyste. Jednocześnie dołożono blokadę focus-a na dany punkt na ekranie (tapiemy tam palcem) oraz poprawiono stabilizację obrazu. O pozostałych zmianach nie ma się co rozpisywać bo są raczej estetyczne niż praktyczne. Śmiało mogę polecić tę aplikację do tworzenia serii ujęć, a przy niej Nokia Kinograf niech się schowa – Blink jest o niebo lepszy. Standardowo – pobieramy z linka lub skanujemy QR kod:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s