Jaki czas ? – gadająca aplikacja

Przez parę dni nie specjalnie było o czym pisać, to i nie pisałem. Dzisiaj natomiast przy porannej kawie, przeglądając XDA Developers trafiłem na informację o pojawieniu się w markecie z dniem dzisiejszym aplikacji, która wykorzystując funkcję „Mowa” w systemie poinformuje nas o aktualnej godzinie i dacie, a zrobi to w języku, który mamy ustawiony w systemie – wspiera język polski !!!! Program możemy uruchomić z listy programów, przypiętego kafelka lub …. nacisnąć i przytrzymać przycisk Windows pod ekranem, po czym zadajemy pytanie „Która jest teraz godzina”, a po chwili telefon odpowie nam. W aplikacji możemy również ustawić informowanie o dacie, wybrać kolor kafelka, uruchomić auto zamknięcie aplikacji po wypowiedzeniu informacji oraz wybrać czy lektor ma do nas mówić głosem męskim, czy żeńskim. Program jest w wersji płatnej 4,49 zł jednak posiada opcję „wypróbuj”. Wersja darmowa nie wg autora nie posiada tylko funkcji automatycznego wygaszania ekranu po wypowiedzeniu komunikatu, a wszystkie inne funkcje w niej działają w sposób nieograniczony – mogę potwierdzić – darmowa wersja działa idealnie, a do tego (chyba jakiś błąd programisty) ponieważ w darmowej wersji bez problemu udało mi się włączyć wygaszanie ekranu po wyjściu z aplikacji.

Ok specjalnie napiszę kursywą bo już wiem jak uruchamiać tę funkcję auto wygaszania ekranu dla „pełnej” wersji: Kiedy krótko tapniemy żeby zaznaczyć tę opcję w ustawieniach aplikacji, wyświetli się komunikat o potrzebie zakupu pełnej wersji. Jeżeli natomiast tapniemy i przytrzymamy ok 1-2 sekund na tej funkcji, zaznaczy się ona i będzie działała (wyłączamy tak samo – tapnąć i przytrzymać). SPRAWDZONE.

Generalnie mogę śmiało polecić tę apkę w przeciwieństwie do innych tego typu tworów, które dotychczas widziałem – zawsze coś w nich nie działało jak należy, a w tej natomiast wszystko czego potrzeba działa. IMO tylko ta komenda „Która jest teraz godzina” trochę długa (musimy wypowiedzieć całą, bo inaczej system jej nie rozpozna).

Tradycyjnie pobieramy z linka lub skanujemy QR kod:

Reklamy

2 comments

  1. Pingback: Jaki czas – może aplikacja otrzyma obsługę krótkiej komendy | Encyklopedia Windows Phone
  2. Pingback: Talking Tones – zrób sobie gadający dźwięk dzwonka lub wiadomości | Encyklopedia Windows Phone

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s