MWC 2014 dzień drugi – niby nic dla Windows Phone, a jednak coś …

Jako, że staram się śledzić (o tyle o ile) co w trawie Windows Phone X piszczy, to też z wypiekami na twarzy oczekiwałem dzisiejszej prezentacji Nokii na MWC w Barcelonie. Oczywiście zdawałem sobie sprawę z tego, że wobec marnej ilości przecieków na temat urządzeń w WP8.X, blade są szanse na zaprezentowanie przez Nokię czegoś nowego jeżeli chodzi o sprzęt. Stało się jednak faktem, że Nokia tegoroczne MWC potraktowała (póki co) jako pro-motor swojego nowego produktu o magicznej nazwie X, którego urządzenia zaprezentowano w trzech wersjach: X, X+ oraz XL odpowiednio dla każdej z półek cenowych tj. 89, 99 i 109 euro. Cóż więcej mówić o tym „czymś” jak dla mnie to kolejna odmiana nic nie znaczącego na rynku systemu jak Bada czy inne twory tego typu, a że moja strona traktuje o zupełnie innej tematyce, to tyle tytułem wstępu.

Nokia poniekąd przyzwyczaiła mnie do tego, że wraz z tego typu wydarzeniami dawała jakieś gifty, dla osób (że tak powiem) których ich prezentowana oferta nie dotyczyła. Te ich prezenciki to zazwyczaj były nowe programy lub ich aktualizacje, dodające ciekawe funkcje – tak też się stało obecnie. O ile nie dostaliśmy zasadniczo żadnego nowego softu dla telefonu, to otrzymaliśmy Here Maps w wersji dla komputerów stacjonarnych i tabletów z Windowsem 8.X oraz Windowsem 8 RT. Program Here Maps z komórek znają zapewne wszyscy użytkownicy Lumii, a jego wersja desktopowa, daje nam możliwość DARMOWEGO korzystania z ich usług za pomocą komputera. Co dla mnie najciekawsze, biorąc pod uwagę integrację Here Maps ze wszystkimi innymi aplikacja Here X (Drive, Transit) to oczywiście jeżeli zalogujemy się na nasze konto Nokia, wszystkie ulubione lokalizacje zostaną pobranie z chmury i będziemy z nich mogli korzystać w ten sam sposób, co w telefonie. Ponadto, aplikacja na komputery daje możliwość pobrania mapy z serwera i pracy na niej w trybie offline.

O innych udogodnieniach (tych samych co w smartfonach) jak wyszukiwanie knajp, miejsc do zwiedzania, hoteli, etc. nie będę się rozpisywał, bo zasadniczo wiadomo o co chodzi. Generalnie moją intencją przy pisaniu powyższego tekstu, było poinformowanie tych, którzy nie słyszeli o tym newsie. Zasadniczo jeszcze jednej rzeczy mi brakuje, a mianowicie zapisywania tras w chmurze, żebym mógł je w każdej chwili otworzyć sobie z poziomu telefonu, ale myślę, że to kwestia czasu. IMO – aplikacja baaaardzo przyjemne i funkcjonalna. Fajna opcja – przy dość dużym zbliżeniu, w dużych aglomeracjach miejskich widzimy obraz 3D wraz z budynkami.

Pobieramy ze sklepu klikając w ten link (na Windowsie 8.X otworzy się storna w przeglądarce, a po chwili odpalony zostanie sklep z opcją pobrania za darmo).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s