Nokia „Podgląd” – aktualizacja (doszła nowa opcja)

Po wczorajszej aktualizacji opcji „dotknij” dodającej możliwość wyłączenia wibracji klawiszy pod ekranem, dzisiaj użytkownicy Lumii XXX otrzymali kolejne usprawnienie. Aktualizacja opcji „podgląd” obecnie dodaje nam funkcję umożliwiającą na ekranie podglądu dodać własny tekst, który będzie wyświetlany u góry wyświetlacza. Ponadto tekst ten można przypiąć do homescreen i z tego poziomu w szybki sposób dostawać się do opcji jego edycji. Niby nic, a jednak czuć dbałość Nokii o klienta końcowego. W takich sytuacjach, cieszę się, że nie kupiłem HTC, Samsunga czy Huawei gdzie jednak oficjalne wsparcie ze strony producenta jest nie porównywalne do Nokii. Tradycyjnie, pobieramy z linka, lub skanujemy QR kod:

Reklamy

14 comments

 1. Wall-E

  Trudno racji Tobie nie przyznać. Nokia co rusz dodaje jakiś ciekawy gadżet czy funkcję do swojego softu. Choć tak z drugiej strony patrząc, customowy napis na ekranie podglądu to tylko gadżet 🙂 Niemniej trochę szkoda, że inni producenci nawet takich drobiazgów nie dodają – niby gadżecik, ale miło jest 😀

  Polubienie

  • Budniu

   Właśnie to mam na myśli – niby nic, a jednak – czujesz, że Cię producent nie zostawił w doopie jak HTC czy Huawei (Samsung coś tam robi). Napisałem to w tym kontekście.

   Polubienie

  • Wall-E

   No fakt. HTC z jakimikolwiek aktualizacjami stoi w miejscu. Samsung trochę działa w tym kierunku, ale to są raczej „grubsze” rzeczy niż takie tam przyjemnostki.
   BTW… Nie miałbym nic na poprzek gdyby Samsumsung „zaadaptował” kilka drobiazgów od Nokii 😉

   Polubienie

  • Wall-E

   Szczerze? Po aktualizacji Nokii do Black, z tego mojego interopa (tak w porównaniu) to tylko trzeci rząd kafli pozostał i kilka tłików systemowych 🙂 O xapach nie wspominam bo tak naprawdę nawet jeśli bym chciał to nie ma co instalować 😛
   Bajdełej… Tak sobie myślę, że po aktualizacji do 8.1 to raczej nie będę się jakoś spinał z interopem czy innym odblokowaniem… chociaż trzeciego kafla będzie mi brak 😉

   Polubienie

 2. Wall-E

  Że cza poczekać to oczywista oczywistość. Ja osobiście czekam na Ativ 2 – ponoć rewelacja będzie – czy również cenowa, jak w przypadku pierwszej generacji, to się zobaczy.
  Na nową-nową Nokię to mnie raczej stać nie będzie (mają dalej ciąć). Dlatego liczę, że A2 będzie w jakiejś przystępniejszej cenie.

  Polubienie

  • Budniu

   Pożyjemy zobaczymy, jednak szkoda, że na MWC najprawdopodobniej nic nowego się nie ukaże, a flagowce o których pisał Dymek to zdaje się teraz L1520 i L1320, Nokia jakoś nie kwapi się do wydania czegoś innego oprócz tworu Normady czy tam X i 30 odmian Ash-y.

   Polubienie

  • Wall-E

   Jestem w stanie to zrozumieć. Nokia ma już bardzo bogate portfolio urządzeń i każdy następny model – IMO – będzie tylko jakąś „wariacją na temat” (vide Samsung i jego linia „Galaxy”). Już teraz zaczyna to być delikatnie „bessęsu”.
   Normady/X… moim zdaniem jest to desperacka próba powrotu na rynek w segmencie popularnym. No… jeśli nie „powrotu” to chociaż „zaznaczenia swojego istnienia”. Umówmy się… Na WP Nokia się nie wybije przez kilka następnych lat(?). Android (jaki by nie był) gwarantuje popularność, ergo – dochody. Nokia wydaje się być już zmęczona WP – ogromna ilość negatywnej energii ze strony userów. Jednak zauważyć należy, że dużo w tym wszystkim, paradoksalnie, winy samej firmy. „Made in China” zrobiło Nokii niedźwiedzią przysługę. Choć pewnie sporo niechlujstwa leży też po stronie projektowej – Samsung też jest robiony w Czajna a jednak wygląda to jakoś inaczej.
   Daleki jestem od hejtowania, jednak czytamy to samo forum i sam wiesz jak to u Nokii wygląda. Szczerze mówiąc, trochę mnie to martwi bo Nokia zawsze była dla mnie wyznacznikiem pewnego (dosyć wysokiego) poziomu.
   No nic… jak to mawiają nasi wschodni bracia: pożywiom-uwidzim. Ja cały czas liczę, że Nokia zacznie wracać do swojej renomy. 🙂

   Polubienie

   • Budniu

    Myślę, że jakimś przełomem będzie WP 8.1 – jeżeli plotki w sieci się potwierdzą i to wszystko co programiści wydłubali z SDK będzie w słuchawkach to WP powinien znacznie podskoczyć w rankingach.

    Polubienie

   • Wall-E

    Mentalnie i funkcjonalnie to 8.1 będzie dużym przełomem – ja tak uważam. Kwestią zasadniczą jest czy inni użytkownicy będą mieli podobne zdanie. Tak czy owak ja trzymam wszystkie cztery kciuki i niecierpliwie czekam na apdejt 😀

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s