Plotki, ploteczki – trzy rzędzy kafelków na Lumii

Generalnie plotkami się staram nie zajmować i nie pisać na ich temat, jednak to co przeczytałem na Twitterze wzbudziło moje zainteresowanie. Pod koniec ubiegłego roku, chińscy hakerzy (m. in. POANDSOUL) pokazali jak odblokować w sposób permanentny Lumię 920. Pisząc permanentny mam tu na myśli naprawdę taki sposób, gdyż odblokowanie telefonu odbywało się poprzez podpięcie przewodem do płyty głównej urządzenia i po (można by rzec) spartańsku odblokowanie telefonu za pomocą prądu z USB. Osobiście obawiam się takich metod choć w swojej przeszłości miałem już styczność i „przyjemność” zabawy w podobny sposób z HTC 7 Pro, kiedy robiłem downgrade SPL do wersji akceptowanej przez HSPL od Cottuli (pisałem o tym tutaj – powiem tylko, że nieźle testuje zwieracze 😉 ). Nadal jestem sceptyczny co do tego typu metod, jednak ich rezultaty, które dzisiaj przedstawił jeden z autorów są bardzo ciekawe. Otóż poprzez odblokowanie Lumii 920 dał sobie pełny dostęp do rejestru systemu, a przez co, po małych zabiegach uzyskał taki efekt:

Wygląda powalająco, jednak zaznaczam – na ile to prawda, tego nie wiem. Ponadto dla w pełni odblokowanych urządzeń wykorzystał istniejący już program WPHTweaks (wybaczcie tak piszę bo do złudzenia przypomina on właśnie tę aplikację – THX @Wall-E, a chińskiego specjalnie nie znam)  za pomocą którego w kilku prostych ruchach możemy zmienić ilość rzędów kafli, czcionkę systemową i parę innych rzeczy. Interfejs wygląda tak:

Wygląda zacnie to wszystko i ciekawy jestem kiedy się komuś uda w jakiś bardziej cywilizowany sposób odblokować Nokie Lumia z WP8. Nadminić trzeba, że dla Samsunga Ativ S już jest taka możliwość powszechnie opisywana w sieci zarówno na polskich jak i zagranicznych portalach.

Reklamy

11 comments

 1. Wall-E

  Albo ja czegoś nie wiem, albo ja czegoś nie kumam, albo ja się najzwyczajniej nie znam.
  Drugi skrin to *WPH Tweaks*, a o ile wiem (a być może nie wiem) to nie POANDSOUL jest jego autorem… Więc jak „napisał program”? Chyba, że to nie o nim mowa. 😛

  Baj de łej… superaśny nius. 😀
  Ale i tak nie zamienię Ativa na Nokię. Newer, tugeder, forewer… Czy jak to tam szło… 😛

  Polubienie

  • Budniu

   To nie jest WPHTweaks – wyglądem może i trochę przypomina, jednak taki interfejs to standard w Visual Studio od M$ (narzędzie do tworzenia aplikacji na WP X) dla najprostszej aplikacji, która ma coś włączać i wyłączać.

   Polubienie

    • Budniu

     Wiesz no faktycznie, dawno nie miałem do czynienia z tą aplikacją bo mam Lumię, a jej póki co nie można w pełni odblokować w domowym zaciszu. Być może masz rację, że to fake, albo gość wykorzystał tę aplikację to uruchomienia tych opcji. Napisałem- tego nie wiem czy to prawda czy nie, jednak takie komentarze jak Twoje, skutecznie przypominają mi dlaczego nie piszę o plotkach. To był pierwszy i ostatni raz. Obiecuję, będę pisał (tak jak dotąd) tylko o rzeczach pewnych. THX.

     Polubienie

   • Wall-E

    Zapewne tylko jej użył – tej apki w sensie. W sumie to ja go rozumiem – po cholerę dziugać coś, co już udziugsał ktoś inny 😛 WPH Tweaks to twór zależny od systemu a nie urządzenia – WP jest generalnie taki sam na wszystkich urządzeniach. Tak samo jak na PC-tach (bez względu na HW) zadziałają te same triki w rejestrze tak i na WP czy to na Nokii albo Samsungu czy Hujaweju. Jest ydętycznie 🙂
    Chwała Mikrosoftowi i jego systemowi. 🙂

    A co do plotek to się tak nie wzbudzaj. Jak wieść gminna niesie, w każdej plotce jest jakaś część prawdy. 🙂

    Polubienie

    • Budniu

     Ale ja się nie wzbudziłem/wzburzyłem, piszę tylko, że dobrze, iż ktoś skutecznie mnie hamuje w „plotkowaniu”. Przez dwa lata może z raz czy dwa mi się zdarzyło napisać o plotce i za każdym razem, coś jednak było przekręcone w źródłowym news-ie. Dobrze, że to napisałeś – tak wiem, że mam nie pisać o tego typu rzeczach bo z EWP zrobi się pudelek jak wiele innych, które piszą o wszystkim i zamieszczają każdy screen, czy prawdziwy czy fake.

     Polubienie

 2. Wall-E

  Oj tam oj tam…
  Zrób tak jak na każdym szanującym się portalu pudlowym (sorry, sam siebie porównałeś 😛 ) i wykasuj skrina #2 oraz wszystkie komentarze póki dyskusja się nie rozwinęła 😛 Ja tam się nie pogniewam 😀

  (Ekskijuze muła… taki żarcik z gatunku tych cięższych. 😉 )

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s