Vocal Camera – steruj aparatem za pomocą komend głosowych

No to jest gruba aplikacja – pozwala na sterowanie praktycznie wszystkimi nastawieniami aparatu za pomocą komend głosowych. Lepiej nawet – ma zdefiniowane komendy (po polsku oczywiście) które wedle uznania możemy zamienić na swoje, a najciekawsze jest to, że nowe definicje komend wpisujemy w ustawieniach aplikacji za pomocą klawiatury. Funkcja mowa wbudowana w telefon robi za nas resztę tzn. rozpoznaje tekst mówiony, sprawdza go z tym co napisaliśmy w ustawieniach i uruchamia odpowiednią funkcję. Do tego możemy ustawić sobie poziom czułości mikrofonu na wysoki, średni bądź niski w zależności od upodobań. Sprawdźcie bo warto, aplikacja jest za darmo, a działa naprawdę sprytnie.  Jak dla mnie baaaaardzo ciekawa aplikacja. Pobieramy: Vocal Camera | Windows Phone Polska: Sklep z aplikacjami i grami lub skanujemy.

Reklamy

4 comments

 1. Sainti

  Super znalezisko. Dzięki. Akurat niedawno w pracy rozmawialiśmy nad możliwościami polskich komend głosowych na WP, a tu proszę idealny przykład na to że się da coś fajnego z nimi zrobić.

  Polubienie

   • Sainti

    Problem w tym, że w samym systemie „Mowa” po polsku jest trochę okrojona w stosunku do wersji angielskiej. Nie da się pisać SMSów, czy robić notatek. W naszej rozmowie nie było dobrego argumentu, który potwierdzałby lub zaprzeczał możliwość wykorzystania poleceń głosowych w języku polskim w aplikacji. Według mnie było to możliwe, ale sam dopiero przesiadłem się na WP8 i wtedy nie przyszło mi do głowy nic co by z tego korzystało. Teraz widzę, że jednak trochę aplikacji z tego korzysta, ale nie tak efektownie jak ta tutaj.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s