Ciekawostka z ostatnimi grami od M$

Nowy Rok się zaczął, w sieci zasadniczo jeszcze niewiele się dzieje, tak więc nie za bardzo jest o czym pisać. Postanowiłem podzielić się z Wami moim spostrzeżeniem poczynionym w ostatnich grach od Microsoft, o których pisałem tutaj. Do rzeczy  – mamy np tę grę: Microsoft Solitaire Collection | Windows Phone Polska: Sklep z aplikacjami i grami oraz jest dostępny w markecie jej odpowiednik dla komputerów z Windowsem 8.X: Sklep Windows zawiera aplikację Microsoft Solitaire Collection dla systemu Windows. Zasadniczo na pierwszy rzut oka nic w tym dziwnego, a jednak. Czysto hipotetyczna sytuacja: gramy, sobie gramy na telefonie, czy na kompie w ww. grę – bez większej różnicy – ale na potrzeby tego opisu załóżmy, że gramy na kompie. Znudziło nam się, więc wychodzimy z gry. Za np dwie godziny lub tydzień, chcemy znowu pograć, z tym, że jesteśmy w autobusie – odpalamy grę w telefonie, a naszym oczom pokazuje się taki o to komunikat:

wybieramy przywrócenie stanu gry z chmury, po czym otwiera się np coś takiego:

Patrząc tylko na to to nic w tym dziwnego, jednak kiedy sprawdzimy stan gry pozostawiony na komputerze okaże się, że jest to ten sam stan, w którym otworzyła nam się gra w telefonie:

Rozwiązanie to jest to o tyle ciekawe, że w telefonie nie mamy żadnych dodatkowych możliwości w grach jak np. w Pyramid przy każdym rozpoczęciu gry na kompie możemy wybrać opcję uzyskania dodatkowego rozdania (co jest dość pomocne). Otwierając w telefonie z chmury, ostatnią grę pozostawioną na kompie, widzimy również te dodatkowe opcje, które wcześniej wybraliśmy (obowiązują one do końca danej gry – nowe rozdanie odbywa się już na zasadach „telefonicznych” bez żadnych giftów).

Oczywiście granie od ostatniego stanu gry działa w obydwie strony, tzn. w kompie również możemy zacząć grać od momentu, w którym pozostawiliśmy grę bawiąc się nią w telefonie:

To tak w ramach urlopowego nic nie robienia ;-). Pozdrawiam w Nowym Roku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s