GPS Speedometer – mini recenzja

W dniu dzisiejszym postanowiłem się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami na temat aplikacji GPS Speedometer. Na wstępie napiszę, że jest on w wersji darmowej, która jest w pełni działająca (oprócz kompasu, który IMO jest zbędny) jednak wyświetla reklamy – pełna natomiast jest dostępna za 3,49 zł – czyli niewiele. Jest to mały programik (poniżej 1MB), który nie służy do niczego innego jak do mierzenia prędkości z jaką się aktualnie poruszamy. Aplikacja posiada szereg nw. funkcji:

1. Wyświetlanie aktualnej prędkości w trybie „zegarowym”.

2. Wyświetlanie aktualnej prędkości w trybie cyfrowym.

3. Automatyczne zapisywanie największej oraz średniej prędkości z jaką jechaliśmy użyciem programu (sygnalizują to znaczniki: dla największej – czerwony, natomiast dla średniej – zielony na cyferblacie zegarowym). Dla największej, również na środku cyferblatu jest to wskazanie wyświetlane w formie cyfrowej na czerwono.

4. Automatyczne zapisywanie dystansu przejechanych kilometrów (można zresetować w dowolnym momencie).

5. Cztery tryby pracy: pieszy, rowerowy, samochodowy, samolotowy (w zależności od wybranego trybu skala na zegarze się zmienia):

6. Możliwość zmiany koloru wyświetlania wartości głównych i wartości na cyferblacie.

7. Kompas.

8. Możliwość ręcznego ustawienia limitu prędkości i uruchomienia sygnalizowania dźwiękiem jego przekroczenia.

9. Możliwość ręcznej zmiany skali cyferblatu poprzez wskazanie wartości najwyższej (program sam zeskaluje niższe wartości).

10. Możliwość bezpośredniego przełączenia do Nokia Maps.

11. Tryby landscape i portrait.

12. A co najciekawsze jak dla mnie – opcja HUD czyli tryb Head-up (ta właśnie funkcja tknęła mnie do napisania powyższej recenzji). Dla niewtajemniczonych – funkcja pozwalająca wyświetlać wskazania programu na szybie samochodu (z natury rzeczy najlepszy efekt jest po zmroku – włączone latarnie nie przeszkadzają). Po uruchomieniu tego trybu, główne okno programu wygląda tak:

natomiast gdy telefon położymy na desce rozdzielczej, uzyskamy taki efekt (zdjęcia wykonane przeze mnie dzisiaj):

Podsumowując – mogę śmiało polecić ten programik, jako ciekawostkę, ale też można go zastosować kiedy podróżujemy wszelkimi środkami lokomocji (jak pisałem samolot też wchodzi w grę) w celu sprawdzenia prędkości podróży. Pobieramy go z linka na początku lub skanujemy QR kod:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s