YouTube w wersji „nie przeglądarkowej” w końcu działa jak powinno

Jakiś czas temu na chwilę w markecie pojawiła się „nie przeglądarkowa” wersja aplikacji YouTube będąca produktem Microsoftu (niektórzy pamiętają, że jeszcze wcześniej aplikacja YouTube od M$ była tylko z nazwy „aplikacją” bo nie robiła nic innego oprócz otwierania linka w przeglądarce IE w naszym telefonie – czyli była skrótem do IE). Wszystko z tą nową wersją było ładnie bo i wygląd (skorzystam ze screena z WPCentral):

i działanie były niczego sobie. Jednak Google się dopatrzyło złamania jakiś tam warunków licencjonowania i wprowadzając inny klucz kodowania czy też dekodowania spowodowali, że produkt od M$ był psu na budę, ponieważ wywalał komunikat: „Wystąpił jakiś błąd, ale nie wiadomo jaki” (znowu skorzystam z obcego screena tym razem Windows-Phone.pl):

Przelała się fala krytyki, po czym M$ usunął tę wersję z marketu, a nie mogąc się dogadać z Google, ponownie udostępnili wersję przeglądarkową, która jest do tej pory dostępna (i nic się nie zapowiada, że to się zmieni w najbliższym czasie).

Tyle historii aplikacji YouTube – czasy obecne. Na XDA Developers pojawił się programista, któremu również doskwierał brak tej „ładnej” wersji aplikacji YouTube i uzyskując oryginalny plik instalacyjny xap postanowił pozmieniać jego kod. Finalnie, dwa tygodnie temu (14 listopada 2013 r.) podzielił się na forum swoją pracą – wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. Aplikacja działa tak jak działała przed zablokowaniem kodu przez Google. Faktem jest, że początkowo pojawiały się jakieś tam błędy …, ale działała i była tzw. baza do dalszej pracy. W dniu dzisiejszym w ww. temacie na XDA pojawiła się kolejna wersja przerobionego pliku, z której usunięto błędy wieku niemowlęcego. Sprawdziłem i ją nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Na koniec – dlaczego nie pisałem o tym 14 listopada 2013 r. kiedy pojawiła się pierwsza wersja tego modyfikowanego pliku ? Tak, wyjdzie na to, że jestem egoistą, ponieważ mając kartę SIM z Orange.pl niestety, ani wcześniejszy „nie przeglądarkowy” oryginał, ani wersja zmodyfikowana u mnie nie działały (ponoć Orange.pl blokuje jakieś porty do transmisji zawartości z YouTube dla komórek). W związku z powyższym u mnie aplikacja się instalowała i ładnie wyglądała – tyle, działania nie doświadczyłem. Do teraz, obecna wersja dostępna w ww. wątku na XDA Developers hula jak burza i odtwarza wszystko, tak więc mogąc sprawdzić na żywym organizmie, teraz ją śmiało polecam.

Jest haczyk – do instalacji tego pliku xap niestety należy mieć odblokowany telefon tzn. zarejestrować się jako deweloper w Microsofcie. Jednak w obecnym czasie to już nie problem, bo wystarczy tylko pobrać i zainstalować na komputerze SDK 8.0 for Windows Phone i za pomocą aplikacji w ten pakiet wbudowanej, zarejestrować się online w M$ jako programista. Nie płacąc subskrypcji otrzymujemy możliwość instalacji do dwóch aplikacji z poza market store czyli takich jak ww. xap YouTube. Smacznego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s