Jak uzyskać link do aplikacji w market store dla Windows 8.X

Kilkakrotnie w sieci spotkałem się z problemami wielu osób, które chcąc podzielić się linkiem do jakiejś aplikacji nie wiedziały w jaki sposób uzyskać do niej link (ponieważ sklep w Windows 8.X nie występuje w wersji www jak to jest w przypadku Windows Phone X). Poniższy opis pokazuje, jak w kilku prostych ruchach uzyskać link do szukanej aplikacji w market store dla platformy Windows 8.X. Ważne jest to, że możemy tę operację wykonać na dowolnym systemie operacyjnym nie posiadając Windows 8.X.

1. Wchodzimy na stronę: MetroStore Scanner
2. W okienko wyszukiwarki w górnym, prawym rogu strony wpisujemy nazwę szukanego programu i klikamy przycisk „Apply”.
3. Po chwili zjeżdżamy trochę niżej i jedną z pierwszych pozycji jest link z obrazkiem prowadzący do naszej aplikacji – klikamy.
4. Wyświetli się strona ze skróconym opisem na niebieskim tle, a w górnym prawym rogu widzimy przyciski: „Details” i „Close” – klikamy ten pierwszy.
5. Teraz w nowym oknie naszej przeglądarki pojawi się już pełny opis tej aplikacji w market store – link do niej kopiujemy z paska adresu i udostępniamy dowolnie gdzie chcemy.
5a. Jeżeli operację wykonujemy na Windows 8.X to równolegle z otwarciem nowego okna w przeglądarce zostanie z automatu uruchomiony market store pod modern i otworzy się na tej właśnie aplikacji gotowej do instalacji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s