Flightradar24 – nowa wersja – droga, ale warto


Z dniem dzisiejszym tj. 17 marca 2013 r. przeczytałem w necie o aktualizacji (tak myślałem wstępnie) jednak kiedy wszedłem pod znaleziony link okazało się, że nie (link pod koniec opisu). Ci, którzy używali pamiętają darmową wersję aplikacji Flightradar24, która służyła dzielnie do czasu – ostatnio przestała spełniać swoje zadanie tzn. nie wyświetlała już samolotów tylko same mapy. Obecnie powstała całkiem nowa wersja tej aplikacji, która jest niestety płatna i to nie mało bo 10,49 zł. Nazwę nosi tę samą, jednak ilość jej opcji powala na kolana, a obecnie mamy:

  • podgląd samolotu  ruchu tzn. online porusza się na mapie,
  • filtrowanie wyświetlanych samolotów pod względem ich: linii lotniczych, kierunku, prędkości oraz innych opcji,

  • po tapnięciu widzimy opis wraz z miejsce startu, lądowania, informację o odległości oraz dotychczasową „ścieżkę” samolotu, którą przeleciał,

  • po tapnięciu w opis otwiera się okno ze szczegółami tego samolotu oraz lotu wraz ze zdjęciem maszyny,

  • (a teraz opcje, które mnie najbardziej kręcą w tym temacie) będąc w widoku szczegółów samolotu, kiedy tapniemy „Menu” – show cockpit view zobaczymy aktualny widok z kabiny LIVE, a po załadowaniu koordynat obraz będzie się przesuwał zgodnie z lotem (fajnie wygląda podejście do lądowania – sprawdzałem),

  • w widoku głównym, kiedy tapniemy ikonkę aparatu na pasku, mamy dostęp do „rozszerzonej rzeczywistości”. Uruchamiany jest wtedy aparat, a po skierowaniu na niebo (jeżeli dany samolot jest gdzieś niedaleko) zobaczymy samoloty tzn. ich ikonki w obrazie z kamery.

Jak pisałem – aplikacja droga, ale IMO warto. Pobieramy z market store lub skanujemy QR kod, a poniżej filmik prezentujący tę aplikację:

Reklamy

One comment

  1. Pingback: Flightradar24 – PROMOCJA – obecnie za 3,49 zł | Encyklopedia Windows Phone

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s