Here maps i Here transit – do zainstalowania na „nieNokiach” z WP8

Odnośnie MWC 2013 i wystąpienia Nokii:  Zapowiedzieli zmianę nazw aplikacji lokalizacyjnych Nokia Maps, Nokia Drive, Nokia Transit i City Lens.  Zmiana tzn. aktualizacja aplikacji była już dostępna w markecie po ok 1 godz. od konferencji i zmiany dotyczą nazw, teraz jest Here Maps, Here Drive, itd. (brak changeloga tak więc nie wiem co poprawili, a wspomniałem o tym tutaj). Oczywiście było to skierowane tylko dla Nokii, ale …. obecnie znamy już linki do co najmniej dwóch z tych aplikacji, które działają na urządzeniach innych niż Nokia (testowane na HTC 8S).

Nokia maps (Here maps)Nokia Transit (Here transit).

Jest natomiast jeden haczyk – nie da się ich zainstalować z ww. lokalizacji (US) w Polsce, ani też pobrane xap-y się nie zainstalują, jednak …. jeżeli zmienimy adres linków na PL sklep tzn.:

dla Here maps: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/here-maps/6c28635b-11ae-409a-8503-b02ac71f8362

a dla Here transit: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/here-transit/4ef134ce-9a6e-4667-acbb-b0751a018b35

too możemy te xap-y pobrać z marketu i wrzucić metodą instalowania xap-ów z karty SD czy z pamięci telefonu o czym pisałem tutaj przy okazji opisywania tej procedury popartej filmikiem i powinny działać na nieNokiach.

Reklamy

8 comments

 1. Trybas

  na HTC 8S nie działa. Pliki są widoczne na karcie SD ale przy nich jest widoczne „Nieobsługiwane aplikacje i gry” i koło każdego pliku „Niedostępne”. Czy da się to jakoś obejść?

  Polubienie

  • Budniu

   Dzięki za uwagę, niestety ja nie miałem na czym sprawdzić, a napisałem w oparciu o informacje z sieci (część osób potwierdziła, że się instalowały). Niestety nie znam innych linków do tych aplikacji, tak więc wychodzi na to, że to tylko na Nokie.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s