Usunięcie ograniczenia rozmiaru pobieranych plików bez połączenia WiFi

Możliwość uruchomienia tylko na odblokowanych urządzeniach.

Nie wiem jak Was, ale mnie denerwuje to ograniczenie. Niby dlaczego bez połączenia WiFi mam nie pobierać z Marketu aplikacji, których wielkość przekracza 20 MB ???? Przecież każdy zdaje sobie sprawę z planu taryfowego, który posiada i ilości KB/MB/GB w nim zawartych. Tak więc Microsoft nas ubrał w kolejną niedogodność, a mianowicie ograniczenie wielkości pobieranych plików, które określono na 20 MB (swoją drogą ciekawe czemu nie 40 MB ?). Jednak również z tym tematem XDA sobie poradziło – całość operacji jest banalnie prosta i trwa maks 5 minut. Jak tego dokonać ? A no proszę bradzo:

  1. Odnajdujemy w naszym telefonie taką lokalizację: \My Documents\Zune\PimentoCache\Keepers – są w niej zawarte pliki związane z naszym dostawcą usług (czytaj – operatorem).
  2. W tej lokalizacji interesują nas dwa pliki: Downloaded_MOConfig.xml oraz LKG_MOConfig.xml – w najdogodnieszy nam sposób kopiujemy je sobie na komputer (zalecam zrobienie kopii ich oryginalnych wersji, gdyby coś poszło nie tak).
  3. Pliki otwieramy w notatniku i zobaczymy, że zawerają one szereg komend – których nie zalecam zmieniać bezwiednie – a nas jednak interesuje tylko jedna z nich (w obydwu plikach jest taka sama), a mianowicie: id=”MaxDownloadSize”>20.
  4. Jak widzimy wartość domyślna wynosi 20 (to jest właśnie te 20 MB) – zmieniamy na większą (ja dałem sobie 200, co by nie mieć kłopotów) i zamykamy obydwa pliki zapisując zmiany.
  5. Teraz kopiujemy je spowrotem do naszego telefonu w to samo miejsce gdzie były, z tym że oczywiście nadpisujemy te stare.
  6. Restartujemy telefon i juz możemy pobierać z Marketu aplikacje o rozmiarze poniżej wartości, na którą zmieniliśmy.

To wszystko, a wiedzę czerpałem jak zwykle z XDA Developers. Całość dodałem do Tipsów i Tricków 😉

Reklamy

2 comments

  1. Pingback: Pobieranie aplikacji i gier ze sklepu przez sieć 3G bez limitu?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s