Słownik PLK z Windows Phone 8 – kolejny mały hack systemu Windows Phone 7.8

W związku z instalacją na moim Titanie systemu WP 7.8, który jak wiadomo j. polskiego nie oferuje – zabrakło w nim również słownika do tego języka. O ile ze spolszczeniem i PLK klawiaturą sobie poradziłem, o czym pisałem dwa dni temu, przyszła kolej na denerwujące podpowiedzi oczywiście w języku angielskim. Z pomocą przyszło kolejne zaprzyjaźnione ze mną forum windowsmania.pl, które na swoich łamach w jednym z wątków oferuje rozwiązanie dodania słownika PLK do naszego systemu. Ba ten słownik nie jest byle jaki bo pochodzi z Windows Phone 8 i z tego co widać po wadze plików: WP 7.5=4MB, WP8=14,75MB zasób słów oferowanych również powinien być szerszy. Cała operacja jest prosta jak konstrukcja cepa:
1. Pobrać plik ze słownikiem z pierwszego postu @djtonki „dictionary.0415.dat„,
2. W związku z tym, że obecne WP7.8 (przynajmniej dla HTC Titan) nie są multilanguage w związku z czym j. polskiego nie mają, z całą pewnością mają natomiast WWE (World Wide English), który wg. strony kodowej M$ ma numerek 0409 – musimy nasz pobrany plik przemianować na taką właśnie nazwę: „dictionary.0409.dat„.
3. Ja jestem zapobiegliwy i w pierwszej kolejności wykonałem sobie kopię oryginalnego pliku „dictionary.0409.dat” z mojego ROM-u, a raczej z jego folderu Windows i skopiowałem go w bezpieczne miejsce. Następnie pobrany plik słownika PLK ze zmienioną już nazwą skopiowałem do folderu Windows nadpisując ten dotychczasowy (zadziałało bez potrzeby restartowania telefonu), a po restarcie również działa. Od teraz cieszę się podpowiedziami po Polsku.
Smacznego.

Reklamy

7 comments

 1. PR

  Wszystko byłoby fajnie, ale pliki do podmiany w folderze WP7.8 są tylko do odczytu, i nie mam jak zmienić atrybutów, przy próbie podmiany *DAT woła, że nie mam uprawnień 🙂
  HTC TITAN

  Polubienie

  • Budniu

   Nie wiem o jakim ROM-ie piszesz. Wszystkie 7.8, które testowałem (było ich chyba cztery) nie robiły z tym problemów. Pliki w folderze Windows mogłem przesuwać jak chciałem (na obecnym rówineż, a używam TROM Deepshining 2.0 Nokia Love).

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s