ChevronWP7Labs – koniec historii

Tak, tak moi drodzy od dzisiaj licząc za 120 dni jesteśmy w (przepraszam za wulgaryzm) w czarnej dupie. Mam na myśli zakończenie działania projektu ChevronLabs, o którym pisałem tutaj (pod hasłem „odblokowanie telefonu„), a służącym do odblokowania telefonów w dziesięć razy tańszy sposób niż wykupienie konta deweloperskiego w Microsoft. Trzy godziny temu na swoim Twiterze programiści ChevronLabs zamieścili dość obszerny komunikat na ten temat. Wynika z niego, że:

  1. 120 dni licząc od dzisiaj (13 kwietnia 2012 r.) zakończy się działanie i wsparcie z ich strony (co jest jednoznaczne z tym, że nowych tokenów do odblokowywania nie będzie).
  2. Każdy kto już kupił tokena (jestem w tej grupie szczęśliwców – także póki co będę mógł Wam pisać na bieżąco co i jak) będzie mógł przejść za darmo (w ciągu tych 120 dni tzn. na zarejestrowanie się w AppHub mamy czas maksymalnie do 12 czerwca 2012 r. czyli 60 dni) na pełne konto deweloperskie Microsoft. Należy się zarejestrować tutaj i wypełnić wszystkie pola tak jak byśmy chcieli się zarejestrować pierwszy raz (podajemy oczywiście dane do karty kredytowej). Z naszego konta znika na chwilę 99$ lub równowartość (nie wiem jak jesteście rozliczani) po czym w ciągu 60 dni Microsoft zwraca nam te pieniądze tzn. anuluje transakcję.
  3. Rejestracja darmowa może nastąpić TYLKO I WYŁĄCZNIE na LiveID, na które kupiliśmy token od ChevronLabs. W innym przypadku potraktują nas jak zwyczajnego dewelopera, który się rejestruje i zabecelujemy za rejestrację 99$ za rok.
  4. Należy zwrócić uwagę na to czy nasz kraj jest na liście wspieranych przez obsługę finansową Microsoft (Polska jest). W innym przypadku mogą być kłopoty ze zwrotem kasy. Tu lista.

To chyba wszystko z ważniejszych aspektów tej jakże niemiłej wiadomości (tylko nie zabijajcie posłańca). Zainteresowanych szczegółami odsyłam na Twittera ChevronLabs, który już podlinkowałem na początku tego postu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s