Własny dzwonek w systemie Windows Phone (działa od Mango)


EDYTA 17 lipca 2012 r.
A tutaj już prościej chyba się nie da, smacznego. Opcja tylko dla odblokowanych urządzeń. Poniżej możliwość dla wszystkich.

Wybieramy piosenkę w formacie *.MP3 lub *.WMA. Następnie (żeby można było ustawić nasz plik jako dzwonek) za pomocą jakiegoś programu do obróbki plików muzycznych musimy mu nadać nw. parametry:
- musi trwać maksymalnie 39 sek. (może być mniej),
- nie może zajmować więcej niż 1 MB (może być mniej),
- musi być zapisany w formacie *.MP3 lub *.WMA,
- nie może być zabezpieczony przed kopiowaniem.
Gotowy plik, umieszczamy na komputerze w folderze, który ustawiliśmy do synchronizacji z Zune. Teraz podłączamy telefon do komputera i czekamy, aż się w pełni uruchomi i zsynchronizuje Zune. Odnajdujemy ten plik przez biblioteki Zune, w naszych kolekcjach i klikamy prawym przyciskiem myszy, a następnie klikamy „edytuj”. W polu GATUNEK wpisujemy „Ringtone” (KONIECZNIE należy zacząć wielką literą!) po czym klikamy OK.

Teraz pozostaje już tylko kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać „Synchronizuj z urządzeniem …”. Następnie możemy wybrać w telefonie ten dzwonek jako domyślny dla połączeń (będzie usytuowany na samej górze listy) lub przypisać go do konkretnej osoby. Ważne jest to, że w jednym czasie możemy posiadać maksymalnie 5 dzwonków zrobionych przez nas.

Tak sobie dzisiaj przeglądałem sieć i wpadł mi w ręce plik z flagową muzyką dla Nokii Lumia, kóry jest jednocześnie podkładem do tej reklamy:

 

Gotowy pliczek pobieramy stąd lub z załącznika do pierwszego postu w wątku głównym na XDA. W związku z tym, że zarówno jeden jak i drugi plik są już przygotowane jako dzwonki – po pobraniu wrzucamy je tylko do folderu z muzyką, który nam się synchronizuje z Zune i po podłączeniu telefonu synchronizujemy wg. ww. metody. Jak dla mnie ten dzwonek jest pierwsza liga.

 1. qba

  W HTC Radar działa bez wielkiej litery w polu gatunek – „ringtone”, a może to już po aktualizcji ZUNE sie zmieniło ? nie zwracałem na to uwagę.

  Lubię

 2. htc 7 mozart windows phone 7

  Ja robię to tak:
  1. przycinam utwór na stronie http://mp3cut.net/pl/ i zapisuję na kompie,
  2. przez ZUNE zmieniam w opcji edytuj gatunek na ”Ringtone”
  3. wrzucam utwór na telefon
  4. w ustawieniach zmieniam dzwonek.
  Da się prościej?

  Lubię

  • Budniu

   Bardzo pięknie, ale spojrzałeś, że mój opis powstał w marcu 2012 r. (czyli ok 1,5 roku temu) kiedy to dziecko z filmiku nie miało jeszcze bladego pojęcia czym jest Windows Phone X ?

   Lubię

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

WordPress.com Logo

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Twitter picture

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s