Jak wgrać język polski za pomocą programu CAB sender


Na początku muszę napisać, że ta metoda może nie działać na wszystkich urządzeniach. W każdym razie można próbować ponieważ niczego nie zepsujecie, a jeżeli się nie wgra program zwróci komunikat o błędzie. Ponadto nie wymaga ona 5 godzin jak poprzednia metoda: downgrade do preNoDo>aktualizacja do Mango XXXX. Niniejszy sposób działa również na najnowszych wersjach systemu i bootloadera 5.XX które są już zablokowane przez Microsoft.

Do rzeczy:
Co nam będzie potrzebne: program o nazwie WP7 Update CAB Sender oraz pliki *cab z językiem polskim, które pobieramy z tematu głównego na XDA (musimy znaleźć linki do plików Polish 0415). Póki co obowiązujące dla wersji systemu 8773 są te cztery, które należy wgrać:

Plik 1

Plik 2

Plik 3

Plik 4

1. Pobrany plik z programem jest spakowany do formatu *.rar tak więc po pobraniu rozpakowujemy go do pojedyńczego folderu.
2. Pobrane pliki *.cab w takiej formie w jakiej się pobrały kopiujemy do folderu gdzie wypakowaliśmy program.
3. Teraz podłączamy przez USB włączony telefon do komputera i czekamy, aż się zsynchronizuje Zune, po czym zamkamy Zune, a telefon ma być podłączony.
4. Z folderu, który wcześniej utworzyliśmy uruchamiamy plik o nazwie: WP7 Update Cab Sender.bat (klikamy go dwukrotnie tak jak inne pliki nie musi mieć praw administratora) po czym pojawi się okno konsoli CMD jak poniżej:

5. Skoro telefon podłączony i pliki są na swoich miejscach to teraz na kompie naciskamy:
5a. Przycisk „S” dla wgrania języka z plików *.cab bez robienia przez system backupu.
5b. Przycisk „B” dla wgrania języka z plików *.cab co będzie poprzedzone backup-em. Dalej obserwujemy co się dzieje. Telefon powinien się zrestartowac i uruchomić w trybie bootowania, po czym wgrać paczkę z językiem i znowu się zrestrartować. Nie musimy się niczego obawiać bo jeżeli coś będzie nie tak to w naszym oknie konsoli CMD, czerwoną czcionką wyświetli się komunikat o błędzie i poprosi o wciśnięcie dowolnego przycisku – wciskamy, po czym program wróci do pozycji wyjściowej. Taki stan rzeczy oznacza, że nie udało nam się wgrać języka polskiego. Możemy spróbować ponownie, a jeżeli komunikat się znów pojawi, oznacza to, że nie damy rady wgrać do naszego telefonu języka PL, a telefon będzie w takim stanie w jakim był przed operacją – czyli nic nie tracimy. Jeżeli natomiast będzie się wgrywało to czekamy do końca.
7. Jeżeli poszło ok, telefon wyświetli nam komunikat o sukcesie, a język polski powinien być już w telefonie. Teraz wchodzimy w telefonie w: settings>regional+language i tutaj w pierwszym polu tapiemy, powinna się rozwinąć lista i wśród języków będzie polski. Tapiemy go i u góry widzimy podkreślony tekst (w języku, w którym był dotychczas telefon rzecz jasna) o potrzebie zresetowania urządzenia – tapiemy to, telefon się zrestartuje i wstanie już z językiem PLK.

42 responses to “Jak wgrać język polski za pomocą programu CAB sender

 1. Czy ta metoda zadziała na HTC T7576?

  Lubię

 2. Pingback: Aktualizacje Windows Phone Tango (8773) zaczynają być dostępne | Encyklopedia Windows Phone

 3. Zrobiłem jak powyżej na htc HD7. niestety po wybraniu polskiego języka nie otwierają mi się watki SMS oraz nie mogę pisać ani odpowiadać na maile a także dodawać kont pocztowych. Po zmianie na języka na angielski wszystko wraca do normy.

  Lubię

  • Widać pobrałeś cab nie do swojej wersji (tak sądzę). Trzeba pobrać ten dla 8773. Jeżeli pobrałeś właściwy – zrób hardreset i skonfiguruj telefon od nowa (j. polski już zostanie).

   Lubię

 4. A skad moge wziac plik plk dla 8773? Wlasnie cofnalem instalacje do stanu sprzed instalacji plk z plikow podlinkowanych tutaj. Dzieki za pomoc

  Lubię

 5. na mozarcie nie dziala

  Lubię

 6. umieszczam 2 pliki od mango z pierwszego postu i 2 pliki od tango z drugiego w folderze z CAB senderem

  Lubię

 7. Dzięki za te porady, polak do mojego HD7 wgrany, wszystko poszło ładnie i szybko oraz co najważniejsze działa, a Pan w „serwisie” GSM chciał 70zł za to i mówił że potrwa to jakieś 2 dni – żenada. A teraz pytanie za 100 punktów, mam menu w HD7 po polsku, czy po tej operacji działa normalnie aktualizacja telefonu? I czy po aktualizacji nadal będzie menu w j.polskim ?

  Lubię

  • Będzie już po polsku cały czas tzn. do chwili wgrania przez Cienie ROM-u za pomocą RUU czyli poza Zune. Zune będzie aktualizowało się do wersji językowych, które masz w telefonie.

   Lubię

 8. Wszystko wyszło trochę się męczyłem ale ogarnąłem to, chciałbym podziękować za wskazówki oraz porady jakie tu przeczytałem ponieważ wszędzie gdzie czytałem to potrzebowałbym do tego kabla który bym musiał do tego przygotować i już miałem zrezygnować z tego a tu proszę bardzo opłacało się poszukać wstawiłem polski na htc hd7 i wszystko chocze jak powinno na początku jak u kolegi Tomka nie moglem odczytać sms i wejść w mail`a ale zassałem te 4 pliki w/w i poszło, teraz wszystko gra, piszę to dla takich jak ja którzy dopiero raczkują w takich tematach dobrze przeczytajcie co tu piszą a jak nie wystarczy to jeszcze raz przeczytajcie i wyjdzie wam tez, jeszcze raz dzięki i pozdro

  Lubię

 9. Witam czy na build 8862 tez zadziala czy cofac? jesli cofac to w jaki sposob

  Lubię

 10. telefon musi byc odblokowany? tzn trzeba odblokowac jakiegos hboota?

  Lubię

 11. jezeli zune mam polskie , a telefon angielski ? nie pyka mi to za cholere , nie moge znaleźć plików pl do tego builda ;/ pomożesz linkiem jakimś ?

  Lubię

 12. caly czas czerwony error wyskakuje ze nie moze pobrac jakis plikow ;/

  Lubię

 13. dzięki pomogło mam polski HTC hd 7 Łatwizna :P

  Lubię

 14. HTC Mozart 7.10.8862.144 – aplikacja przebiegła pomyślnie – wielkie dzięki w imieniu użytkowników Mozarta. Tylko jedna uwaga:
  Mam Windows 7 (64 bit) – po uruchomieniu programu system zgłaszał błąd (komunikat czerwoną czcionką w oknie aplikacji. Dla wyeliminowania błędu uruchomiłem aplikację z katalogu „If I needed install this tool” następnie z katalogu podrzędnego o nazwie odpowiedniej do posiadanego systemu operacyjnego (u mnie x64) z bieżącej aplikacji WP7 Update Cab Sender. Po wgraniu sterowników ponownie uruchomiłem program – cały proces trwał około 5 minut z Backupem. Pełen sukces – doinstalowany j. polski (do istniejących ang. i niem.). Wszystko działa.
  Jeszcze raz dzięki dla autora za kompleksowość, dokładność i cierpliwość.

  Lubię

 15. Czy program zadziała na Sharp Hybrid 007SH ??

  Lubię

 16. A wiecie może jak można na nim zmienić język ??

  Lubię

 17. Mam pytanie, zadziała na Nokii lumii 610 ? Telefon jest z Uk . proszę o wskazówki

  Lubię

 18. Działa :) htc hd7 7.10.8862.144

  Lubię

 19. Pingback: Jak spolszczyć mojego HTC 7 Trophy

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

WordPress.com Logo

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Twitter picture

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s